Kolejne zmiany w organizacji ruchu na Kościuszki

We wtorek, 9 sierpnia pracownicy Skanskiej rozpoczną przebudowę kolejnego fragmentu ulicy Kościuszki od ulicy Paderewskiego do skrzyżowania z ulicą Sobieskiego włącznie. Wjazd na Rynek będzie możliwy wyremontowanym odcinkiem ulicy Kościuszki od strony Alei Jana Pawła II i ulicy Lubichowskiej

Przebudowa jednej z najstarszych ulic w mieście jest na półmetku. Do zakończenia modernizacji całej ulicy pozostał fragment, który podzielony jest na dwa etapy. 9 sierpnia ruszy przebudowa pierwszego z nich, czyli trzeci odcinek od ulicy Paderewskiego do skrzyżowania z ulicą Sobieskiego włącznie. Prace na tym fragmencie mają potrwać do połowy września.

W związku z zamknięciem kolejnego odcinka ulicy, wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Wjazd na Rynek z południowej strony odbywać się będzie tylko poprzez wyremontowany odcinek ulicy Kościuszki. Z Alei Jana Pawła II będzie można skręcać zarówno w lewo w ul. Kościuszki prowadzącą do ul. Lubichowskiej, jak i w prawo do Rynku. Prosimy jednak kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż na skrzyżowaniu Kościuszki z Aleją Jana Pawła II mogą pojawiać się utrudnienia w ruchu spowodowane pracami wykończeniowymi. Na starą trasę ulicami Alei Jana Pawła II, Kościuszki i Paderewskiego wracają też autobusy miejskie.

Dotychczasowy objazd do Rynku od strony ulicy Pomorskiej przez pasaż handlowy przy Areszcie Śledczym będzie zamknięty. Na tym etapie prac droga wzdłuż pasażu będzie ślepą uliczką, w którą będzie można wjechać tylko od strony ulicy Pomorskiej.

Nieprzejezdne będzie też skrzyżowanie ulicy Kościuszki z ulicą Sobieskiego. Chcąc dojechać do ulicy Kościuszki od strony ulicy Tczewskiej kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu ul. Tczewską, ul. Owidzką lub ostatecznie skręcić w ul. Sambora. Dla tych którzy będą chcieli dojechać do ulicy Sobieskiego poruszając się od strony ulicy Pelplińskiej objazd poprowadzi ulicami: Kościuszki, Unii Europejskiej, Owidzką i Tczewską.

Za wszystkie utrudnienia bardzo przepraszamy i prosimy wszystkich użytkowników dróg, poruszających się w rejonie przebudowy o bezpieczną i ostrożną jazdę.

III-etap