Kolejne wsparcie dla lokalnych inicjatyw

„Piknik Zdrowia”, „Wspólnie remontujemy” oraz „Wakacje z Jackiem i Agatką”, to tytuły projektów zainicjowanych przez mieszkańców, którzy na ich realizację otrzymali wsparcie z rąk prezydenta miasta Janusza Stankowiaka.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Sportu KaEmKa, już po raz kolejny zorganizuje dla mieszkańców miasta Piknik Zdrowia z Glinka Academy. Ma on zachęcić wszystkich uczestników do prowadzenia zdrowego trybu życia i wstąpienia w sportowe szeregi klubu. Do współorganizacji zaproszono również uczniów ze szkół podstawowych naszego miasta. Wydarzenie zaplanowano na 10 września w Parku Nowe Oblicze. Umowę na realizację projektu podpisał w imieniu wnioskodawców Rafał Prus. Dofinansowanie wyniosło 3000 zł.

„Wspólnie remontujemy – sąsiedzki remont dachu pomieszczeń gospodarczych” to pomysł grupy mieszkańców ulicy Kościuszki. W ubiegłym roku dzięki rewitalizacji mieszkańcy mieli okazję uporządkować przestrzeń wokół budynku. W tym roku na wiosnę udało się odmalować elewacje frontową ale ograniczenia finansowe i podwyżki cen nie pozwoliły zrealizować dalszych zamierzeń. Dzięki otrzymanym pieniądzom, mieszkańcy wspólnymi siłami będą naprawiać cieknący dach pomieszczeń gospodarczych, nakładać papę oraz wykonają obróbkę blacharsko dekarską. Grupę inicjatywną reprezentowały Joanna Kopeć i Wanesa Zimmermann. Kwota wsparcia wyniosła 3000 zł.

Na placu zabaw Jacek i Agatka odbędzie się piknik integracyjny dla mieszkańców okolic Alei Wojska Polskiego. Wydarzenie zaplanowane na 23 czerwca będzie inauguracją okresu wakacyjnego i wprowadzi najmłodszych mieszkańców w czas zasłużonego letniego wypoczynku. Dzieciom czas umili grupa animatorów. Organizatorzy zaplanowali dmuchane zjeżdżalnie i fotobudkę, grill, watę cukrową, a także malowanie twarzy i towarzyski mecz piłki nożnej. Mieszkańców reprezentowali Andrzej Lepacki i Edward Kunka. Miasto wsparło projekt kwotą 2500 zł.

Podpisanie umów z przedstawicielami lokalnych inicjatyw.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl