Kolejne sukcesy

Rafał Lemańczyk zajął niedawno I miejsce na Debiutach 2018 w kulturystyce i fitness w kategorii do 70 kg oraz II miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii do 70 kg. 19 grudnia odebrał nagrodę Prezydenta Miasta.

Rafał Lemańczyk jest uznanym kulturystą. W 2017 r. obronił tytuł Mistrza Polski WBBF – WFF w kategorii do 70 kg. Podczas tych samych zawodów zdobył też brązowy medal w kategorii Masters. – Aktualnie przygotowuję się do następnych ważnych zawodów. Do każdego takiego wyzwania podchodzę z ogromną pokorą. Dlatego na każdym treningu daję z siebie wszystko – powiedział Rafał Lemańczyk.

Chociaż pan Rafał swoją przygodę z kulturystyką zaczynał zupełnie niewinnie, w ramach formy spędzania wolnego czasu, od kilku lat zajmuje się nią na tyle poważnie, że zajmuje mu ona większość czasu poza pracą zawodową. Jest uparty i śmiało dąży do celu, więc niedługo pewnie będzie świętował kolejne sukcesy.

Nagrodę Prezydenta Miasta zawodnikowi wręczyli prezydent Starogardu Janusz Stankowiak oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Marek Jankowski.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl