Kolejne pomysły młodzieży otrzymały wsparcie

Młodzieżowa Rada Miasta Starogard Gdański wraz ze Stowarzyszeniem Pozytywni przyznała kolejne dotacje w ramach projektu „Pozytywne wsparcie 2023” – Fundusz Młodzieżowy.

Fundusze na realizację swoich pomysłów otrzymało 6 młodzieżowych inicjatyw i tym samym pula środków przeznaczonych w konkursie została wyczerpana. Każdy z pomysłodawców otrzymał po 1000 zł.
Gratulacje za pomysłowość przekazał młodzieży prezydent miasta Janusz Stankowiak a Marcin Karwowski ze stowarzyszenia „Pozytywni” wyjaśnił kwestie formalne dotyczące przyznanych środków.

Zwycięskie projekty:

Szlak Muralowe LOVE. Projekt polega na odkrywaniu miasta od strony sztuki ulicznej. Młodzież poprzez spacery, rozmowy, przeglądanie książek i zdjęć chce odtworzyć historię tworzenia murali. Zaplanowano dwa spacery i spotkania przygotowujące oraz inaugurując trasy Muralowe Love.

Młodzi mieszkańcy osiedla Korczaka, którzy na co dzień spotykają się na jego terenie i spędzają czas na zabawach ruchowych zapraszają do udziału w zabawie polegającej na stworzeniu tekturowej makiety. Ma ona przedstawiać najciekawsze budowle polskich miast z kartonów i innych materiałów plastycznych.

Grupa uczennic z PSP nr 4 wpadła na pomysł organizacji Festiwalu gier planszowych i karcianych. W jego ramach odbędzie się sześć spotkań w świetlicy szkolnej. Wezmą w nich udział uczniowie klas IV-VIII. Na najlepszych czekają upominki a po zakończonym projekcie zakupione zostaną gry które dostępne będą dla wszystkich uczniów szkoły, korzystających ze świetlicy.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zainicjowali projekty:
„Różowa Skrzyneczka” , którego celem jest powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej dla uczennic szkoły.

Karaoke With Santa – projekt „Angielskie Mikołajki” zachęcający uczniów do nauki języka angielskiego poprzez zabawę i wspólny śpiew. Występy uczniów przewidziane są 6 grudnia.

Sensoryczny pokój ciszy ma służyć stworzeniu miejsca w szkole, gdzie dzieci będą mogły podczas przerw postymulować zmysły węchu (poprzez aromaterapię), słuchu (muzykoterapię), wzroku (fototerapię), dotyku i czucia głębokiego. Strefa ciszy będzie miejscem wydzielonym na terenie szkoły i wyposażonym w różnego rodzaju siedziska, na których dzieci będą mogły się zrelaksować.

Gratulujemy pomysłów!