Kolejne pieniądze dla miasta z rządu

Starogard Gdański otrzymał 2 mln zł dofinansowania na przebudowę ulic, mostów i parkingów w obrębie dawnych Młynów. Wojewoda rozstrzygnął drugi nabór wniosków do programu Fundusz Inwestycji Lokalnych dla województwa pomorskiego.

W drugim naborze wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Starogard Gdański otrzymał 2 mln zł na „Przebudowę ulic, obiektów mostowych, parkingów przy ul. Kanałowej, Sobieskiego, części ul. Owidzkiej, części ul. Tczewskiej oraz ul. Hallera”. To kolejne pieniądze, którą płyną do miasta w ramach przygotowanej przez rząd tarczy dla samorządów. W sumie miasto otrzymało z RFIL prawie 16 mln zł.

Koszt planowanej przebudowy, która rozpocznie się już 6 kwietnia br., sięga 11,5 mln zł. Jest to największa inwestycja drogowa w Starogardzie Gdańskim zaplanowana na lata 2021-2023. 

W ramach drugiego naboru do RFIL do podziału było 1,65 mld zł. Województwo pomorskie otrzymało niecałe 91,5 mln zł. Ponad 8,5 mln przypadło powiatowi starogardzkiemu. Oprócz naszego miasta dofinansowanie otrzymało 6 gmin: Czarna Woda, Bobowo, Lubichowo, Skórcz, Smętowo Graniczne i Zblewo.

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl