Kolejne miliony dla Starogardu Gdańskiego

W drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Starogard Gdański otrzymał promesę na kwotę prawie 23 mln zł. Rząd dofinansował dwa starogardzkie projekty. Dobre wiadomości dla miasta 31 maja br. przekazał prezydentowi poseł na sejm RP Kazimierz Smoliński.

W poniedziałek, 30 maja br. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Łącznie z Rządowego Funduszu Polski Ład samorządy otrzymały ponad 30 mld zł. Starogard Gdański w pierwszej edycji Programu dostał 26,1 mln zł. W drugiej do stolicy Kociewia trafiło prawie 23 mln zł.  Łącznie w drugim rozdaniu rządowych pieniędzy powiat starogardzki, miasto i 12 sąsiadujących gmin otrzymało  ponad 205 mln zł. Dofinansowane zostały 33 wnioski głównie dotyczące modernizacji lub budowy nowych dróg, przebudowy kanalizacji sanitarnej, budowy wodociągów, termomodernizacji szkół, montażu fotowoltaiki czy inwestycji sportowo-rekreacyjnych.

Uczestnicy Konferencji prasowej zorganizowanej przez posła na Sejm RP Kazimierza Smolińskiego w związku z ogłoszeniem wyników drugiego etapu Programu Inwestycji Strategicznych

– Do drugiego i trzeciego naboru wniosków w Programie Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu zgłosiliśmy pięć projektów – dwa na rozbudowę kanalizacji sanitarnej, dwa drogowe i jeden sportowo-rekreacyjny. W drugim rozdaniu dofinansowanie otrzymały dwa projekty –  drogowy na poziomie 95% i rekreacyjny na poziomie 90% – poinformował wiceprezydent Tadeusz Błędzki.

Te dobre wiadomości prezydentowi Starogardu Gdańskiego oraz wójtom i burmistrzom gmin i miast z terenu powiatu starogardzkiego przekazał poseł na sejm RP Kazimierz Smoliński. Konferencja prasowa poświęcona tematowi odbyła się we wtorek 31 maja br. w Urzędzie Miasta w Starogardzie Gdańskim.

Poseł na sejm RP Kazimierz Smoliński przekazał dobre wieści dotyczące podziału środków z Rządowego Funduszu Polski Ład dla powiatu starogardzkiego, Miasta i Gminy Starogard oraz gmin i miast z powiatu.

– Dofinansowane inwestycje, to przedsięwzięcia, które mają ogromny wpływ na rozwój naszych małych ojczyzn. Często są to inwestycje, na które mieszkańcy czekali od lat. Cieszę się, że Starogard Gdański, Skórcz, Skarszewy czy Czarna Woda oraz  wszystkie inne gminy w powiecie otrzymały dodatkowe środki na ich realizację i mam nadzieję, że będzie ona miała pozytywny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców. Tego wszystkim wójtom, burmistrzom, prezydentowi i staroście serdecznie życzę – powiedział poseł Kazimierz Smoliński.

Prezydent podziękował posłowi za pomoc i wsparcie dla miasta w pozyskaniu tak wysokiego dofinansowania.

Prezydent Miasta Janusz Stankowiak podziękował posłowi Kazimierzowi Smolińskiemu za rekomendację i wsparcie miasta Starogard Gdański

– Wielkie podziękowania należną się posłowi Kazimierzowi Smolińskiemu, który cały czas rekomenduje i wspiera Starogard Gdański. Jak widać ta współpraca zaowocowała obficie. Miasto otrzymało kolejne miliony polskich złotych, które wykorzystamy na poprawę miejskiej infrastruktury – powiedział Janusz Stankowiak. – Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład wykonywamy długo oczekiwaną kompleksową modernizację ulic Chojnickiej i Szwoleżerów oraz rozbudujemy letni kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy na Piekiełkach. Zgodnie z obietnicą obok letnich basenów powstanie tam naturalny plac zabaw, labirynt z wieżą widokową, boisko wielofunkcyjne do sportów plażowych oraz droga dojazdowa do obiektu. Na pierwsze zadanie Miasto otrzymało 18 050 000 zł, a na drugi projekt 4 491 00 zł. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Starogardu – podsumował Prezydent.