Kolejne mieszkania „pod klucz” przekazane

W Starogardzie Gdańskim przy ul. Piłsudskiego powstał kolejny budynek wielorodzinny z 16 mieszkaniami „pod klucz”. Miasto otrzymało na jego budowę ponad 4 mln zł dofinansowania z rządowego programu wspierania budownictwa komunalnego i socjalnego. 

Klucze do mieszkań 5 czerwca br. zostały przekazane ich nowym właścicielom. Trafiły m.in do Pani Moniki oraz Pani Sylwii. Czekały na to ponad 7 lat. Obie mają dzieci z niepełnosprawnością. 

-To bardzo szczęśliwy dzień zarówno dla mnie jak i dla całej mojej rodziny – mówi Pani Monika. – Wszystko odbywało się dziś w towarzystwie Pana Prezydenta, w asyście pracowników Urzędu Miasta, Spółki TBS i wielu gości, którzy przybyli na uroczyste otwarcie mieszkań, które powstały na ul. Piłsudskiego – opisuje. – Jestem jedną ze szczęśliwych osób, które otrzymały mieszkanie. Czas oczekiwania trwał 8 lat. Mam dwójkę niepełnosprawnych dzieci, nie ukrywam, że dziś popłynęły łzy szczęścia – wzrusza się. – Cieszę się bardzo, dziękuję wszystkim, szczególnie zarządowi TBS i Panu Prezydentowi. Jednym słowem wszystkim, którzy przyczynili się do urzeczywistnienia tego marzenia.

Pani Monika otrzymuje klucze do mieszkania z rąk Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka, w towarzystwie prezesa TBS Tomasza Czerwińskiego

Budynek wielorodzinny znajduje się przy ul. Piłsudskiego, ma trzy kondygnacje naziemne. Do dyspozycji mieszkańców jest 16 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 816,02 m2.

W ramach zadania wykonawca wybudował również wewnętrzną drogę dojazdową do nieruchomości, naziemne miejsca parkingowe dla mieszkańców oraz zagospodarował teren zielony wokół budynku.

Prezes TBS Tomasz Czerwiński w oczekiwaniu na nowych mieszkańców bloku przy ul. Piłsudskiego

-Dziś oddajemy blok wielorodzinny, składający się z 16 mieszkań. Inwestycja trwała rok czasu – mówi Prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego Ziemi Kociewskiej Tomasz Czerwiński. – 16 rodzin z terenu miasta Starogard Gdański otrzymało dziś mieszkania pod klucz. Inwestycja warta była poprzetargowo 5 mln złotych. Z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego otrzymaliśmy 4. 200.000 mln złotych i zamknęliśmy się z inwestycją w rok – dodaje. – Mieszkania są wielkości od 45 m2 do ponad 50 m2 . Dziś kilkanaście rodzin otrzymało nowe mieszkania pod najem, także życzymy wszystkim dużo radości z korzystania z nowych mieszkań.

W wydarzeniu uczestniczył m.in. Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, który podziękował całej Spółce TBS oraz wszystkim mającym swój udział w realizacji zadania, a mieszkańcom nowych lokum życzył dobrego, spokojnego zamieszkiwania.

Na zdjęciu od lewej Jarosław Kowalczyk, Tomasz Czerwiński, Prezydent Starogardu Janusz Stankowiak

– To dla nas, mieszkańców Starogardu bardzo szczególny moment – rozpoczął Prezydent Miasta Janusz Stankowiak. – Od około 2 lat trwa w Starogardzie ofensywa mieszkaniowa. Ten blok to namacalny dowód tego, że robimy to, co mówimy. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować panu prezesowi Tomaszowi Czerwińskiemu, który podjął się tego zadnia, oraz całej Spółce TBS, firmie budowlanej Alex, panu inspektorowi nadzoru, pracownikom urzędu, którzy angażowali się w to, aby przygotować całą dokumentację – dodaje. – Cieszę się, że dzisiaj mieszkańcy otrzymają klucze do 16 mieszkań, które znajdują się w tym bloku. Już niebawem będą kolejne mieszkania i mamy apetyt na dużo , dużo więcej. Liczę na pana prezesa, który okazuje się bardzo operatywny i bardzo skuteczny w tym, co robi. Mieszkańcom życzę dobrego, spokojnego mieszkania, abyście cieszyli się życiem.

W przekazywaniu kluczy oraz zwiedzaniu pomieszczeń udział wzięli także m.in.: Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert, zastępcy Prezydenta Miasta Maciej Kalinowski oraz Tadeusz Błędzki.

Blok z każdej perspektywy oglądali towarzyszący w przekazaniu kluczy goście, m.in. Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert oraz zastępcy prezydenta miasta Maciej Kalinowski i Tadeusz Błędzki

 

Fot. Anna Więckiewicz