Kolejne małżeńskie jubileusze

„Prawdziwą miłość poznaje się nie po sile, lecz po czasie jej trwania” – te piękne słowa belgijskiego dziennikarza Roberta Pouleta podczas uroczystości Złotych oraz Diamentowych Godów przytoczył przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski. Pary, które 15 listopada świętowały w Urzędzie Miasta małżeńskie jubileusze swoim życiem udowadniają, że jest w tym dużo racji.

Dostojnych jubilatów okolicznościowymi medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył zastępca prezydenta miasta ds. społecznych Maciej Kalinowski oraz przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski.

Medale z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego otrzymali: Renata i Kazimierz Pieleccy, Jadwiga i Roman Zakrzewscy, Ewa i Zygmunt Gregorkiewicz, Brygida i Zbigniew Szymula, Krystyna i Alfons Świeczkowscy, Ilona i Piotr Drzewuszewscy, Brygida i Andrzej Kamińscy, Bożena i Brunon Słyszewscy, Maria i Zdzisław Sadowscy, Urszula i Zbigniew Borowscy, Helena i Brunon Kamińscy, Zofia i Andrzej Wiczkowscy, Janina i Kazimierz Wilczyńscy, Ewa i Henryk Kotlenga, Regina i Konrad Engler, Krystyna i Czeslaw Piłat, Honorata i Stanisław Wojciechowscy, Eugenia i Stanisław Gil. Państwo Józefa i Adam Furtak otrzymali medale z okazji 60. rocznicy ślubu.

– Dla mnie to wielkie wyróżnienie, że mogę być tutaj dzisiaj z Państwem. To Wy jesteście przkładem wartości, które dzisiaj są nam najbardziej potrzebne. Udowodniliście, że można przeżyć wspólnie 50, a nawet 60 lat, chociaż wiadomo, że czasem trzeba wypracować kompromis. W imieniu Prezydenta Miasta Starogard Gdański życzę Państwu zdrowia, pomyślności, uśmiechu i nieustannie pozytywnego podejścia do życia, które niewątpliwie Państwo posiadacie – mówił wiceprezydent Maciej Kalinowski.

– Najważniejsza w małżeństwie jest rozmowa oraz zaufanie i wzajemny szacunek. Nie bez znaczenia są takie słowa, jak: dziękuję, proszę, a przede wszystkim przepraszam – zgodnie stwierdzili państwo Kamińscy. Zdradzili też, że poznali się w pracy. Byli więc ze sobą związani nie tylko prywatnie, ale i zawodowo.

Organizatorem uroczystości jubileuszowych był Urząd Stanu Cywilnego w Starogardzie Gdańskim. Do tańca brawurowo zachęcił duet wokalny Edmund i Irena. 

Wszystkim parom życzymy wielu dalszych lat wspólnego życia, pełnych optymizmu i radości. Niech mijają one w otoczeniu najbliższych, kochającej rodziny, dzieci i wnuków. Wszystkiego najlepszego!

Fot. Małgorzata Rogala

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl