Kolejna inwestycja w Starogardzie dofinasowana

Ponad 500 tys. zł dofinasowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymał Starogard na budowę dwóch chodników ze ścieżką rowerową. Pierwszy o długości czterystu metrów pojawi się wzdłuż ul. Krasickiego, drugi trochę krótszy wzdłuż ul. Parkowej. Łącznie obie inwestycje będą kosztować ponad milion złotych.

W kolejnym rozdaniu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, przeznaczonym na poprawę bezpieczeństwa na drogach lokalnych, dwa starogardzkie wnioski otrzymały dofinansowanie.

Pierwszy — na budowę chodnika ze ścieżką rowerową o długości 400 metrów wzdłuż ul. Krasickiego otrzymał 374 200 zł. Drugi – na podobną budowę o długości 380 metrów, ale wzdłuż ul. Parkowej – 169 300 zł. Razem ponad pół miliona złotych, co stanowi 50 procent wartości całej inwestycji.

— Mam nadzieję, że mieszkańcy ulicy Krasickiego i Parkowej ucieszą się z tej wiadomości. W 2022 roku położyliśmy na ulicy Krasickiego nowy dywanik asfaltowy. Teraz czas na chodnik i ścieżkę rowerową. Są to kolejne inwestycje drogowe, które poprawiają życie, a przede wszystkim bezpieczeństwo naszych mieszkańców — powiedział zastępca prezydenta miasta ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki