KOCIEwskie Piekiełki

Śladami sprytnego kota spacerujemy po jednym z piękniejszych szlaków w Starogardzie – szlaku bioróżnorodności na Piekiełkach. Oprócz wspaniałej flory i fauny, na uczestników zabawy czekają zagadki. Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował wyjątkową grę terenową „KOCIEwskie Piekiełki”.

Na trasie postawione są tabliczki z kodem QR, dlatego ważne, aby każdy uczestnik zabawy posiadał telefon z dostępem do internetu.

Grę rozpoczynamy na moście, na Piekiełkach, gdzie zapoznajemy się z legendą o tym terenie. Trasa szlaku nie jest trudna. Liczy ok. 4,5 km. Dlatego do udziału zachęcamy najmłodszych wraz z całymi rodzinami.

Gra trwa od 1 do 22 czerwca. O dacie jej rozpoczęcia decydują zawodnicy. Podczas wykonywania zadań warto robić zdjęcia. Na autorów najciekawszych z nich czekają nagrody.

Spacerując po niezwykle urokliwej dolinie Wierzycy i rozwiązując zagadki można połączyć przyjemne z pożytecznym. Zrelaksować się na łonie natury, przyjrzeć się kociewskiej florze i faunie, a przy okazji poznać ciekawostki dotyczące naszego regionu.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl