Kociewska Konferencja Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej

W związku z powstaniem Fundacji „Kociewiacy dla Hospicjum” na terenie powiatu starogardzkiego, w dniu 4 października 2019 roku odbędzie się Pierwsza Kociewska Konferencja Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej związana z opieką nad pacjentem paliatywnym, która rozpocznie działania Fundacji na rzecz edukacji w zakresie holistycznej opieki nad pacjentem hospicyjnym.

Konferencja kierowana jest do lekarzy, pielęgniarek, przedstawicieli innych zawodów medycznych, a także opiekunów rodzinnych. Oprócz części wykładowej przygotowane zostały warsztaty z żywienia, leczenia ran i kynoterapii. Wydarzenie patronatem objęli  Konsultant Wojewódzki ds. Medycyny Paliatywnej dr n. med.  Aleksandra Modlińska, Zakład Medycyny Paliatywnej GUMed, Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, Wójt Gminy Starogard Gdański Magdalena Forc-Cherek oraz Starosta Powiatu Starogardzkiego Kazimierz Chyła.

Po zakończeniu konferencji wszystkich uczestników zapraszamy na wspólną Biesiadę Kociewską, która odbędzie się w „Karczmie pod Wygodą”. Przewidujemy kociewskie atrakcje i swojskie jadło. Dla chętnych Zakład Farmaceutyczny Polpharma udostępnił możliwość zwiedzenia fabryki.

Na konferencję można zarejestrować się w elektronicznie przez https://kociewiacydlahospicjum.konfeo.com/pl/groups

Podczas rejestracji należy wybrać maksymalnie dwa warsztaty. Potwierdzeniem uczestnictwa w Biesiadzie Kociewskiej, oprócz zaznaczenia w formularzu, jest symboliczna darowizna za rzecz Fundacji Kociewiacy dla Hospicjum w kwocie od 30 zł (dokładne dane otrzymają Państwo drogą mailową po rejestracji). Zapewniony zostanie darmowy transport na biesiadę i z powrotem.

Zapraszamy do kontaktu pod mailem: hospicjum@medpharma.pl

Joanna Jaśkowiak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6028
joanna.jaskowiak@um.starogard.pl