Kociewie w obiektywie Edyty Lichy

W piątek w Grodzisku Owidz odbyło się spotkanie ze starogardzką fotografką Edytą Lichy. Autorski wieczór zgromadził gości, znajomych i przyjaciół, którzy mieli okazję posłuchać, jak zrodziła się jej miłość i pasja do fotografowania.

Efektem wędrówek z aparatem, jest wydany niedawno album „Kociewie w obiektywie”, w którym zobaczycie niesamowite zdjęcia ukazujące piękno naszego regionu. Przepiękne plenery, przyroda, wschody i zachody słońca na Kociewiu, w kadrach pani Edyty zachwycają.

-Tak to już jest, że przyzwyczajamy się do tego co nas otacza i z czasem przestajemy dostrzegać tego uroki. Obraz wokół nas choćby najpiękniejszy powszedniej i dopiero nowe spojrzenie w innym świetle uzmysławia nam, że żyjemy w otoczeniu wyjątkowym – powiedział Krzysztof Krajnik, prezes Starogardzkiego Towarzystwa Fotograficznego do którego należy autorka zdjęć. – Warto spojrzeć na Kociewie w którym mieszkamy raz jeszcze, właśnie poprzez fotografie Edyty. Album stanowi wartość nie tylko dla nas samych, mieszkańców ale również dla ludzi, którzy nie znają naszego regionu – dodał.

Od lewej: Edyta Lichy i Magdalena Dalecka, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

-Jestem zachwycona wszystkimi zdjęciami, to wyjątkowy zarys piękna naszego regionu. W imieniu prezydenta miasta Starogard Gdański chciałam przede wszystkim pogratulować talentu, pasji i zapału. Cieszymy się, że miasto mogło również przyczynić się do tego, aby ten album ujrzał światło dzienne. Mam nadzieję, że będzie pani dalej dzielić się swoją pasją i swoim talentem razem z nami – powiedziała Magdalena Dalecka, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Edyta Lichy jest tegoroczną stypendystką Prezydenta Miasta Starogard Gdański.