Kociewie ART na Święcie Kociewia w Gdańsku

W ramach Jarmarku św. Dominika w Gdańsku 2 sierpnia odbędzie się „Święto Kociewia”. Oprócz uroczystego „Korowodu Kociewskiego” (godz. 14:00, przemarsz od Zielonej Bramy na Targ Węglowy) i występów artystycznych pn. „Unikaty z Kociewia” (godz. 15:00, Targ Węglowy) nowością będzie wystawa artystyczna pn. „Kociewie ART”.

Wystawa współczesnej sztuki z regionu Kociewia prezentowana jest w dniach 27 lipca – 7 sierpnia w Nadbałtyckim Centrum Kultury, w Gdańsku. Uroczysty wernisaż odbędzie się 2 sierpnia o godz. 17:00. Uświetni go wykład okolicznościowy oraz kameralny koncert.

Na wystawie prezentowana jest współczesna sztuka artystów z Kociewia. Przestrzeń wystawienniczą dzielą ze sobą trzy instytucje: Starogardzkie Centrum Kultury, Fabryka Sztuk z Tczewa oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu.

W części wystawienniczej Starogardzkiego Centrum Kultury zobaczyć można grafiki, rysunki oraz malarstwo Teresy Trzewik, Zofii Sumczyńskiej, Magdaleny Haras, Adama Harasa, Józefa Olszynki, Pawła Wyborskiego oraz Krzysztofa Bagorskiego.

Organizatorami „Święta Kociewia” w Gdańsku są Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE, Starostwo Powiatowe i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.

/SCK/

 

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl