Kociewiacy dla hospicjum – podsumowanie zbiórki w Urzędzie Miasta

Pracownicy i klienci Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim ponownie chętnie włączyli się w akcję „Kociewiacy dla hospicjum”. Zbiórka zorganizowana w urzędzie miała charakter rzeczowy i pieniężny, ponieważ oprócz puszki wystawionej w Biurze Obsługi Klienta przygotowane zostało również miejsce do składania darów w postaci chusteczek nawilżanych, nutridrinków, kisieli, budyniów, kawy, herbaty, ciastek i środków pielęgnacyjnych.

Do „urzędowej” puszki trafiło 881,11 zł. Kwota ta została już wpłacona na hospicyjne subkonto. Dary rzeczowe trafią do podopiecznych hospicjum w piątek.

– Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć tę inicjatywę. To budujące, że los nieuleczalnie chorych nie jest starogardzianom obojętny – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Starogardzianie od dwóch lat włączają się w różnego rodzaju inicjatywy w ramach akcji „Kociewiacy dla Hospicjum”. Niosą pomoc osobom śmiertelnie chorym, które ostanie dni swojego życia spędzają w starogardzkim domowym hospicjum przy Przychodni Lekarskiej (ul. Hallera 21) lub stacjonarnym hospicjum przy Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym Medpharma, ich rodzinom i bliskim. Pamiętają bowiem, że opieka hospicyjna stanowi przejaw wielkiej pokory wobec życia, którego nieodłącznym elementem jest odchodzenie, a cierpienie osoby nieuleczalnie chorej dotyka nie tylko wymiaru cielesnego, ale też duchowego i psychicznego, i może spotkać każdego. Dlatego tak ważna jest pomoc i wsparcie. Aby zapewnić godne warunki do przeżywania ostatnich chwil życia pacjentów hospicjum, ważna jest obecność drugiego człowieka z wyciągniętą pomocną dłonią.

Akcję „Kociewiacy dla hospicjum” można jeszcze wspomóc przesyłając datki na konto Stowarzyszenia „Można Inaczej” : 63 1090 2590 0000 3207 6682 z dopiskiem Hospicjum lub przekazując dary rzeczowe dla pacjentów w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym Medpharma w Nowej Wsi Rzecznej.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl