Kociewiacy dla Hospicjum działają dalej

13 października obchodzimy Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów. Nie tak dawno też, bo 2 października pierwszą rocznicę swojego funkcjonowania świętowało Hospicjum w Starogardzie Gdańskim. Z tej okazji Centrum Rehabilitacyjno-Lecznicze Medpharma przygotowało kilka ciekawych imprez dla pacjentów Hospicjum, w które włączyć się mogą mieszkańcy naszego miasta.

Hospicjum Medpharma w Nowej Wsi Rzecznej od roku pełni całościową opiekę nad chorymi na nieuleczalne, nie poddające się leczeniu przyczynowemu, postępujące choroby.  Był to rok wyzwań, ale również owocnego rozwoju inicjatywy hospicyjnej w naszym mieście. Jednym z najważniejszych wydarzeń, zorganizowanych w tym roku, był Piknik Kociewiacy dla Hospicjum. Uwieńczył akcję charytatywną na rzecz Hospicjum. Przez cały miesiąc i w dniu Pikniku Stowarzyszenie Można Inaczej zbierało środki na zakup sprzętu niezbędnego do zapewnienia opieki hospicyjnej. Do akcji włączyły się Zakłady Farmaceutyczne Polpharma, seniorzy z Polpharmy, mieszkańcy oraz Caritas. Łącznie zebrano 24 747 zł. Za te pieniądze CRL Medpharma kupiła 3 koncentratory tlenu, defibrylator oraz cztery materace przeciwodleżynowe. Ośrodek zorganizował też dogoterapię dla pacjentów, wolontarystyczny makijaż i wspólny piknik z harcerzami.

Z okazji Światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjów oraz pierwszych urodzin starogardzkiego Hospicjum CRL Medpharma zaprasza wszystkich do kontynuowania dzieła hospicyjnego i wspólnego świętowania.

14 października (niedziela) godz. 10.30 – 15.

Świętowanie dzieła hospitacyjnego w Starogardzie  rozpocznie msza św w intencji byłych i obecnych pacjentów w pierwszą rocznicę powstania Hospicjum Medpharma w kościele Matki Kościoła. Po mszy ok. godz. 11.30 – 12:00  w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym w Nowej Wsi Rzecznej odbędzie się sadzenie kwiatów na Łące dla Hospicjum. W razie niepogody  organizatorzy przygotowali alternatywną akcję malowania ławek dla pacjentów i gości, które staną w kąciku wypoczynkowa- rekreacyjnym. Akcje zakończy msza.św. dla pacjentów oddziału paliatywnego

30 października (wtorek)

Na oddziale paliatywnym odbędzie się wernisaż młodej utalentowanej stypendystki Prezydenta Miasta Edyty Szaleckiej, która zaprezentuje swoje prace. Będą to portrety pacjentów. Wydarzeniu będzie towarzyszył koncert akordeonisty Pawła Ratajka – również  stypendysty Prezydenta Miasta.

6 grudnia (czwartek)

Mikołajkowy kiermasz różności pn. „Kociewiacy dla Hospicjum” w Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania dnia opieki paliatywnej i hospicjów.  Jeśli już dzisiaj ktoś chciałby wesprzeć hospicjum w Starogardzie, może dokonać dowolnej wpłaty na konto Stowarzyszenia „Można Inaczej”  63 1090 2590 0000 0001 3207 6682 z dopiskiem: Hospicjum. 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl