II Piknik Kociewiacy dla Hospicjum

W niedzielę 28 kwietnia odbędzie się drugi piknik „Kociewiacy dla Hospicjum”. Od godziny 11:00 przy SCK będzie można zobaczyć występy lubianych grup artystycznych i muzycznych z  naszego powiatu.

Odbędą się licytacje charytatywne, w ramach których będzie można wylicytować warsztaty wokalne z Anią Szarmach, kurs prawa jazdy od firmy WIRAŻ, koszulkę SKS Sportowa i wiele innych. Przewidziane są atrakcje dla dzieci zorganizowane przez Hufiec Starogard Gdański, Fabrykę Imprezy, Stowarzyszenie „Można Inaczej” i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Odbędą się też warsztaty origami i lepienia z gliny. 

Organizatorzy zapraszają również do kosztowania kociewskich specjałów przygotowanych przez okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich.

Dzień wcześniej, w godz. 18:00 – 20:00, przy Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym Medpharma odbędzie się spotkanie z piosenką harcerską.

Piknik jest kontynuacją działań z 2017 roku na rzecz Hospicjum w Starogardzie Gdańskim, a jego celem jest uwrażliwienie społeczeństwa oraz zebranie środków na potrzeby pacjentów i ich rodzin znajdujących się pod opieką hospicjum stacjonarnego i domowego. Hospicjum stacjonarne znajduje się w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym Medpharma w Nowej Wsi Rzecznej. Od października 2017 pełni całościową opiekę nad chorymi na nieuleczalne, nie poddające się leczeniu przyczynowemu choroby.

Hospicjum można wspomóc przesyłając datki na Konto Stowarzyszenia „Można Inaczej” : 63 1090 2590 0000 3207 6682 z dopiskiem Hospicjum.