Kobranocka w Starogardzie

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza 2 marca o godz. 19:00 do kina „Sokół” na koncert zespołu Kobranocka. Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu do nabycia w recepcji SCK.

Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu „Poza Kontrolą”. Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce. W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W 1987 r. ukazała się pierwsza płyta Kobranocki „Sztuka Jest Skarpetką Kulawego”, a dwa lata później kolejna „Kwiaty Na Żywopłocie”, zawierająca słynny cover Stonesów – „Współczucie dla diabła” oraz „Kocham Cię jak Irlandię”. W 1990 r. zespół wydał płytę „Ku Nieboskłonom”, w 1994 – „Niech popłyną łzy”, w 1999 – „Gold” i w 2005 – „Sterowany jest ten świat”. Pojawiły się także składanki – „Gold”, „Koncert” i „The Best Of…” W 2010 r. wyszła ostatnia, jak do tej pory, płyta „Spox”.

Zespół w swoim ponad 25-letnim czynnym istnieniu supportował takie gwiazdy, jak Guns’n’Roses, czy Scorpions. Ponadto wielokrotnie koncertował poza granicami naszego kraju, między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Irlandii, Niemczech. W Polsce zespół był wielokrotnie zapraszany na największe festiwale medialne: Woodstock, Sopot, Opole, Jarocin.

Podczas nagrywania płyt bardzo często zapraszane do współpracy z zespołem były gwiazdy polskiej estrady, jak chociażby Kayah, Edyta Bartosiewicz, Kasia Nosowska, Martyna Jakubowicz, czy Ewelina Flinta.

Największymi hitami zespołu są: „Kocham Cię Jak Irlandię”, „I nikomu nie wolno się z tego śmiać”, „Hipisówka”, „List z pola Boju”.

/SCK/

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl