Kobiety Kwiaty Kociewia rozkwitły podczas VI Ogólnopolskiego Zjazdu Wiejskich Kobiet w Licheniu

Promowały kuchnię, gwarę oraz kociewskie tradycje. Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia w finale VI Ogólnopolskiego Zjazdu Wiejskich Kobiet w Licheniu podbiły serca jurorów oraz publiczności i zdobyły główną nagrodę.

Do konkursu zgłosiło się 240 kobiecych organizacji: stowarzyszeń, fundacji i kół gospodyń, w tym Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia.

Do ścisłego finału ( 1 organizacja z każdego województwa) przeszło 16 szczęśliwców, w tym nasze Kociewianki. Brały one udział w konkursie kulinarnym oraz w przeglądzie zespołów folklorystycznych.

Kobiety Kwiaty Kociewia konkurowały z 25 zespołami folklorystycznymi z całego kraju: Śląska. Mazowsza, Podkarpacia i Wielkopolski.

14089133_727290790756828_6039444168194017900_nI miejsce zajęło KGW KOTEŻE za utwór „Te pierniki w kształcie serc zawsze Ci przypomną mnie (…)” oraz „Rosyjskie pierniki” Anny Jantar w ich wykonaniu.

Były także wyróżnienia. Otrzymały je: pani Maria Piechowska – KGW Koźmin za Kociewskie golce (do oceny było prawie 90 potraw z ziemniaka) oraz pani Ula Bielińska – KGW Pinczyn za kociewską szarlotkę.
Gratulujemy!

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu „Kobiety na start” było Polskie Wydawnictwo Rolnicze, wydawca czasopisma „Gospodyni” i „Tygodnik Rolniczy”.

 

 

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl