UKS Ósemka zdobył cztery rekordy w pływaniu w Sopocie

22 października br. Sopot był gospodarzem zawodów pływackich o Puchar Prezydenta Miasta. Ze Starogardu Gdańskiego na zawody wybrała się 23 osobowa grupa zawodników UKS Ósemka.

Zawodnicy rywalizowali głównie na dystansach 100 metrowych. Aby zdobyć trofeum trzeba było w dwóch startach zgromadzić największą liczbę punktów w swojej kategorii wiekowej.

Basen MOSiR w Sopocie nie jest obiektem, który sprzyja uzyskiwaniu bardzo dobrych wyników, a tym bardziej rekordów klubu. Osoby, które tam nie trenują a mają do pokonania wodę o głębokości 60 centymetrów przy ścianie nawrotowej to nie lada wyczyn.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zawody dla zawodników z rocznika 2005 i starszych pomimo tych niedogodności, małej przestrzeni, starego obiektu były świetnie przygotowane i dobrze przeprowadzone.

Trener Mariusz Noetzel, na zawody do Sopotu zabrał poza konkursem 10 letnią Urszulę Skrobisz. Miała do wykonania zadanie – pobić rekord klubu 10 latek na 100 metrów w stylu klasycznym i dowolnym.

Wyprawa do Sopotu zakończyła się pełnym sukcesem. Ula osiągnęła to czego oczekiwał od niej trener , tata i ona sama. Nowe rekordy to 1:22,27 min. na 100 dowolnym i 1:48,36 na 100 metrów stylem klasycznym.

W tym roku kalendarzowym chcemy jeszcze poprawić inne rekordy klubu 10 latek. Między innymi czeka do poprawienia 50 i 200 dowolnym, 50 żabką i 100 zmiennym. Jeżeli nic się nie wydarzy, wszystkie są w zasięgu Uli – mówi Mariusz Noetzel.

Do świetnej dyspozycji Uli dostosowała się Karolina Urban. Dwa starty Karoliny to również rekordy. 100 metrów stylem motylkowym w czasie 1:09,44 i 1:12,23 na 100 grzbietem to obecnie nowe rekordy 13 latek UKS-u Ósemka.

Nie wiele zabrakło Błażejowi Nowackiemu by wrócił z Sopotu też z rekordem klubu na 100 metrów stylem motylkowym. Uzyskał wynik 1:25,23 min. i był gorszy o 0,29 sek. od starego 11 letniego rekordu klubu.

Na zawodach uzyskano ponadto kilka bardzo dobrych rezultatów. Świetnie popłynęli: Kasia Miłkowska motylkiem, Dominik Stępień żabką, Dominik Jastrzemski motylkiem oraz Patryk Spierewka grzbietem.

Nagrodę główną czyli Puchar Prezydenta Miasta Sopotu w kategorii 13 latek oraz nagrody rzeczowe zdobyła zawodniczka UKS Ósemka Starogard Gdański Karolina Urban.

Gratulujemy!

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl