Klocki Lego w roli głównej

Współpraca, komunikacja, kreatywność, logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów – tego wszystkiego dzieci mogą się nauczyć podczas warsztatów Lego Education. Pierwsze odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1.

Aż miło było popatrzeć na uśmiechnięte buzie dzieci, które z zapałem wykonywały polecenia i budowały dzieła z klocków Lego. Z dumą je potem prezentowały. Najwięcej emocji wzbudziło konstruowanie robota Lerniego. Wszyscy uczniowie poradzili sobie z tym świetnie.

Lego Education to warsztaty, które uczą zdobywać wiedzę w praktyce. Od dzieci wymagają eksperymentowania i rozwiązywania problemów. Okazuje się, że klocki Lego są znakomitym narzędziem do rozwijania niezbędnych w XXI wieku umiejętności. Już od pierwszych warsztatów uczniowie są zmotywowani do wspólnej pracy, komunikacji, kreatywności i krytycznego oraz logicznego myślenia. Dzieci nie tylko korzystały z instrukcji, ale i same w dowolny sposób zmieniały swoje budowle. Doskonaliły swoje zdolności manualne, poszerzały wyobraźnię, ćwiczyły koncentrację, a także rozwijały precyzję, spostrzegawczość i cierpliwość.

W okresie od marca do czerwca 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 przeprowadzonych będzie jeszcze 18 takich warsztatów, a od stycznia do czerwca 2018 r. – 17. Podobne zajęcia odbędą się także w Starogardzie Gdańskim:
– w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2: od III do VI 2017 r. – 9 warsztatów, od I do VI 2018 r. – 8 warsztatów;
– w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3: od III do VI 2017 r. – 16 warsztatów, od I do VI 2018 r. – 14 warsztatów;
– w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4: od III do VI 2017 r. – 27 warsztatów, od I do VI 2018 r. – 24 warsztaty;
– w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6: od III do VI 2017 r. – 8 warsztatów, od I do VI 2018 r. – 7 warsztatów.

Warsztaty z wykorzystaniem pracowni klocków Lego Education dla uczniów klas I-III szkół podstawowych odbywają się w ramach projektu „Widzę, doświadczam, rozumiem”. Współfinansowany jest on ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014 – 2020.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl