KFPP Opole 2019 z udziałem starogardzian

Starogardzianie Piotr Chrapkowski i Jacek Sadowski to członkowie grupy muzycznej LESZCZE. 15 czerwca zespół wystąpi w konkursie Premier 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu OPOLE 2019. W trakcie trwania transmisji widzowie wybiorą najlepszy utwór za pomocą SMS. Zachęcamy do oglądania i głosowania.

Konkurs Premier 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu OPOLE 2019 odbędzie się z udziałem starogardzkich muzyków. W tegorocznej edycji tego najważniejszego festiwalu polskiej piosenki weźmie udział zespół Leszcze. W sześcioosobowym składzie zespołu jest dwóch mieszkańców naszego miasta: Piotr Chrapkowski, który gra na instrumentach klawiszowych i basista Jacek Sadowski.

Leszcze wystąpią w Opolu już po raz szósty. Tym razem zaprezentują opolskiej publiczności swój nowy utwór pod tytułem „Studniówka”. Piosenka to nostalgiczne wspomnienie pierwszego, dorosłego balu. Utwór ma charakter intymnego wyznania, które czyni wokalista Maciej Miecznikowski swojej studniówkowej partnerce. Śpiewa o utracie pierwszej dziewczyny, która porzuciła go dla innego. Przejmujące i chwytające za serce spojrzenie w przeszłość, pogodna refleksja nad szalonymi czasami młodości, jak zawsze w tym składzie, jest trochę z przymrużeniem oka.

W swojej historii Leszcze zdobyły dwie nagrody na opolskich festiwalach. Pierwszą otrzymali w 2002 roku. Była to nagroda dziennikarzy za utwór „Ta dziewczyna”, do którego klip kręcono w Starogardzie. Drugą – nagrodę publiczności za piosenkę „Tak się bawi nasza klasa”- zdobyli w 2008 roku.

Konkursu Premier na 56. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu z udziałem grupy Leszcze odbędzie się 15 czerwca. W trakcie trwania transmisji widzowie wybiorą najlepszy utwór za pomocą SMS. Maciej Miecznikowski i Leszcze planują wiele wakacyjnych koncertów w różnych zakątkach Polski. Bedzie więc  można osobiście przekonać się, czy „Studniówka” wzruszy do łez i zachęci do tańca.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl