Każdy może zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19

Od 15 stycznia można zgłaszać chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla danej grupy wiekowej – osoba, która zgłosiła się do szczepienia, dostanie maila z e-skierowaniem.

Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób 80+. Od 22 stycznia szczepieniami objęta zostanie grupa 70+. Natomiast wszyscy  pozostali  mogą zgłaszać chęć zaszczepienia się.  Należy jednak pamiętać, że przyjęte zgłoszenie nie jest równoznaczne z rejestracją. Osoba, która zgłosiła się online do szczepienia, będzie mogła się zarejestrować dopiero po otrzymaniu maila z e-skierowaniem. Stanie się tak w chwili, gdy  zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla  grupy wiekowej osoby się zgłaszającej. Rejestracji można dokonać poprzez profil zaufany na stronie https://pacjent.gov.pl/, dzwoniąc na infolinię pod numer 989 lub bezpośrednio do punktu szczepień w swoim miejscu zamieszkania

Jak zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID -19?
1. Wejdź na stronę służącą do zgłoszenia chęci szczepienia przeciw COVID-19 https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/.
2. Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
3. Na adres mejlowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
4. Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link – Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
5. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
6. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.

CHCESZ SIĘ ZASZCZEPIĆ? ZGŁOŚ SIĘ!

Uwaga! Osoby, które wysłały formularz zgłoszenia chęci szczepienia, otrzymują zwrotne maile w ciągu do 24 h. Wszystkie zgłoszenia, dla których wyświetlił się ekran potwierdzający zgłoszenie, zostały zapisane. Termin potwierdzenia zgłoszenia nie ma wpływu na kolejność otrzymania e-skierowania na szczepienie. Nie należy ponawiać zgłoszeń.