Kandydaci na żołnierzy i pracowników Sił Zbrojnych RP poszukiwani

Uczniowie kończący w tym roku naukę w szkołach podstawowych będą mieli możliwość nauki w szkole średniej w klasach o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”.

Już od września w 16 szkołach w całej Polsce pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej rusza program pilotażowy „CYBER.MIL z klasą”. Prowadzony on będzie przez trzy pierwsze lata nauki, zarówno w liceach, jak i w technikach. W każdej klasie będzie ograniczona liczba uczniów – nie mniej niż 10 i nie więcej niż 15. Kandydaci kuszeni są zapewnieniami o doskonałych warunkach nauczania, unikatowym programie i gwarancji rozwoju zawodowego.

Założenia programu to między innymi kształcenie uczniów w zakresie informatyki z uwzględnieniem zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa państwa. W trakcie nauki oprócz informatyki na bardzo wysokim poziomie, program nauczania będzie obejmował takie przedmioty jak kryptografia, algorytmika, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji. W ramach kształcenia przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne. Planowane są także zajęcia zdalne w formie e-learningu, spotkania z wojskowymi ekspertami od cyberbezpieczeństwa.

„Program „CYBER.MIL z klasą” to przede wszystkim innowacja. Uczniowie będą mieli możliwość obserwacji pracy w profesjonalnych jednostkach Ministerstwa Obrony Narodowej, różnych instytutów naukowych oraz firm z branży cyberbezpieczeństwa. Nauka w „CYBER.MIL z klasą” to bilet wstępu na praktycznie każdą prestiżową uczelnię.
Celem programu jest wykształcenie potencjalnych kandydatów na żołnierzy i pracowników Sił Zbrojnych RP, w tym szczególnie do tworzonych Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. To oznacza, że dla większości absolwentów udział w programie będzie wstępem do prestiżowych stanowisk w jednostkach podległych MON.

Więcej informacji na stronie: https://wkugdansk.wp.mil.pl/pl/pages/cybermil-2020-03-26-c/

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl