Kanałowa wraca do ruchu

Od 4 kwietnia zmieni się organizacja ruchu na ul. Kanałowej. Ulica będzie przejezdna w kierunku ul. Tczewskiej i Norwida przez nowo wybudowany most na rzece Wierzyca. I etap największej inwestycji drogowej w mieście jest na ukończeniu.

Kończy się realizacja I etapu projektu pn. „Przebudowa ulic, obiektów mostowych, parkingów przy ul. Kanałowej, Sobieskiego, części ul. Owidzkiej, części ul. Tczewskiej oraz ul. Hallera w Starogardzie Gdańskim”. To największa inwestycja drogowa w mieście zaplanowana na lata 2021-2023. Zakres prac budowlanych pierwszego etapu obejmuje przebudowę ulicy Kanałowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Tczewską do skrzyżowania z ul. Podgórną oraz część ulicy Tczewskiej z mostem przez rzekę Wierzyca.

Od 4 kwietnia 2022 będzie można przejechać przez nowo wybudowany most na ul. Tczewskiej

Prace, które trwają od marca 2021 roku, są na ukończeniu. Remontowane ulice otrzymały nową nawierzchnię. Od 4 kwietnia br. Miasto przywróci na na nich ruch. To oznacza, że będzie można przejechać ul. Kanałową w kierunku ulic Tczewskiej i Norwida przez nowo wybudowany most na rzece Wierzyca.

Tymczasowa organizacja ruchu na czas dopuszczenia dopuszczenia do ruchu ul. Kanałowej i Tczewskiej

Kierowcy muszą się jednak liczyć z dalszymi utrudnieniami w ruchu, gdyż w ul. Kanałowej dalej prowadzone będą prace budowlane. Polegać one będą na wymianie murku oporowego i wygrodzenia przejścia od strony kanału rzeki.

Przywrócenie organizacji ruchu

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl