Kajakowy Piknik nad Wierzycą

Miasto Starogard Gdański, Gmina Starogard Gdański, Miasto i Gmina Pelplin oraz Miasto i Gmina Gniew zapraszają na Kajakowy Piknik nad Wierzycą, który odbędzie się w Grodzisku Owidz 3 września 2021 roku w godzinach 16.00-19.00.

Na piątkowe popołudnie organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji. W programie m.in.: konkursy kajakowe z atrakcyjnymi nagrodami i strefą animacji dziecięcych (dmuchaniec, festiwal baniek mydlanych, balonowe zoo, mini konkursy z nagrodami i wiele innych).
Na scenie owidzkiego amfiteatru wystąpi grupa szantowa Zrefowani. Będzie można wziąć udział w warsztatach „Zumby” oraz „Salsation”, spróbować lokalnych potraw, pobiesiadować przy ognisku oraz obejrzeć wystawę plenerową „Turystyka kajakowa wczoraj i dziś”.

W godzinach 14.00-19.00 będzie można uczestniczyć w mini wyprawach kajakowych „Wierzycą pod prąd”, które startują z Grodziska Owidz. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu: Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzyc po zabytkach Kociewia. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl