Kabaret JURKI w Starogardzie

Żyjemy w biegu, na huśtawce, na krawędzi, na kredyt. Wszystko odkładamy na ostatnią chwilę, a życie nie będzie na nas czekać. Marzenia same się nie spełnią. O tym wszystkim w swoim najnowszym programie „Last Minute” mówi Kabaret JURKI. 29 marca o godz. 16:00 wystąpi w kinie Sokół.

Kabaret JURKI powstał w 1994 roku. Pochodzi z Zielonej Góry i od lat należy do Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego.

Na program składają się skecze, monologi i piosenki o różnorodnej tematyce obyczajowo-społecznej. Członkowie kabaretu pozwalają sobie na improwizowanie w trakcie skeczy, dzięki czemu występ jest żywy, dynamiczny i za każdym razem nieco inny. Tworzą również piosenkę kabaretową.

Początkowo JURKI prezentowały kabaret form sierocych, które charakteryzowały się specyficznym wyglądem, egzaltowaną mową i „przepraszającym” zachowaniem – kłaniali się w środku skeczu po każdej silniejszej reakcji publiczności, emocje wyrażali poprzez sztuczną deklamację, a stroje dobierali sobie o dwa numery za małe. W ten właśnie sposób zaprezentowali się na PACE w 1996 roku. Zdobyli za ten występ I Nagrodę. Ich kolejne programy mają już inną formę.

Nazwa JURKI pochodzi od jednego z pierwszych członków i lidera kabaretu – Jurka. Pierwsze kroki Jurki stawiały pod czujnym okiem Władysława Sikory.

Obecny skład kabaretu Jurki:
Agnieszka „Marylka” Litwin-Sobańska
Wojciech „Znany” Kamiński
Przemysław „Sasza” Żejmo
Marek Litwin

Program „Last minute” trwa prawie 2 godziny. Koszt biletu: 50 zł. Indywidualnie bilety można nabyć na stronie internetowej: http://www.biletyna.pl Zamówienia grupowe przyjmowane są pod nr tel.: 608-785-994

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl