Jubileuszowy 30. Bieg Kociewski z Polpharmą

W niedzielę 9 października już po raz trzydziesty spotykamy się na Biegu Kociewskim z Polpharmą. Organizatorem sportowego wydarzenia jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim.

Trasa biegu głównego na dystansie 10 km przebiegać będzie ulicami Starogardu Gdańskiego.
Start o godz. 12:00 z Rynku. Meta zlokalizowana będzie na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny. Warunkiem uczestnictwa w biegu głównym jest ukończone 15. roku życia oraz zgłoszenie i wpłata wpisowego. Uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych lub ponadpodstawowych mogą wziąć udział w biegu młodzieżowym na dystansie 2 kilometrów.

Na zawodników czeka pamiątkowy medal z motywem kociewskiego haftu oraz pakiet startowy. W tym roku będzie miała miejsce jubileuszowa edycja, dlatego po dekoracji wszystkich uczestników imprezy organizatorzy zapraszają na pyszny tort.

Bieg wirtualny i młodzieżowy

Pandemiczny czas stworzył możliwości biegów wirtualnych dlatego też. 30. Bieg Kociewski z Polpharmą odbędzie się również w formie hybrydowej. Tym, którzy wolą biegać samotnie lub chcą biegać w innej części Polski organizatorzy dają taką możliwość. Pakiet startowy wraz z medalem zawodnicy otrzymają po wykonaniu aktywności. Musi ona zostać zarejestrowana w aplikacji biegowej lub sportowej między 7 a 9 października.  

Zapisy odbywają się elektronicznie poprzez stronę elektronicznezapisy.pl i trwają do 5 października 2022. Osoby, które nie zdążą się zgłosić elektronicznie mogą zapisać się stacjonarnie w dniu biegu jeśli będą jeszcze dostępne miejsca.