„Jubileuszowe Granie” i pół wieku na trenerskiej ścieżce

20 stycznia w sali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Starogardzie Gdańskim, rozpoczął się turniej piłki ręcznej dedykowany juniorkom rocznika 2006 i młodszym. Spotkanie pod nazwą „Jubileuszowe Granie” było okazją do świętowania jubileuszu 50-lecia pracy trenerskiej trenera piłkarek ręcznych, pana Andrzeja Piechowskiego.

Okrągły jubileusz był okazją nie tylko do spotkania z częścią byłych podopiecznych, ale także stał się wspaniałą szansą do wspomnień. Miarą każdego trenera są sukcesy osiągane przez jego wychowanków.
To pod okiem pana Piechowskiego starogardzkie szczypiornistki rocznika 1988 zdobyły złoty medal na Mistrzostwach Polski Młodziczek w Biłgoraju w 2004 roku oraz V miejsce w Mistrzostwach Mistrzów Krajowych w Goteborgu.
W uroczystym otwarciu udział wzięli, prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz jego zastępca Maciej Kalinowski.
Trener Andrzej Piechowski otrzymał z rąk prezydenta nagrodę w uznaniu za wieloletnie zaangażowanie w rozwój starogardzkiej piłki ręcznej oraz liczne, imponujące trenerskie sukcesy.

Od lewej: Andrzej Piechowski, prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz zastępca Maciej Kalinowski

Andrzej Piechowski pracę zawodową rozpoczął w 1972 roku w Szkole Podstawowej w Kobylu. W 1973 roku utworzył swoją pierwszą drużynę piłki ręcznej dziewcząt. Z naszym miastem związany jest od 1989 roku, kiedy rozpoczął pracę w Szkole Podstawowej nr 3 i do dnia dzisiejszego związany jest z naszym miastem i starogardzkim sportem. Prowadził zespoły piłki ręcznej: MKS Wierzyca, AKS DORA-EKO, KS Agro Kociewie a obecnie SKS Starogard Gdański. To właśnie tu w stolicy Kociewia prowadzone przez niego drużyny piłkarek ręcznych odnotowały największe osiągnięcia. Medale w ligach wojewódzkich, igrzyskach młodzieży szkolnej stawały się udziałem praktycznie każdej kolejnej tworzonej drużyny. Aż siedmiokrotnie różne roczniki piłkarek ręcznych reprezentowały nasze województwo w centralnych rozgrywkach o Mistrzostwo Polski w trzech kategoriach wiekowych: młodziczek, juniorek młodszych i juniorek starszych.

-To dla nas ogromny zaszczyt móc gościć na tak wspaniałym jubileuszu jakim jest 50-lecie pracy trenerskiej. Chciałbym w imieniu nie tylko władz miasta, ale także w imieniu wszystkich mieszkańców Starogardu Gdańskiego podziękować Panu za to co pan zrobił dla naszego miasta. Nie sposób wymienić wszystkich sukcesów, które pan odniósł z tymi pięknymi kobietami. Życzę panu tylko jednego, aby pan wychował chociaż jednego, godnego następcę, bo tego nam w Starogardzie na pewno potrzeba – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Fot: Magdalena Nowak