Jolanta Olejnik przeszła na emeryturę

Niespełna 41 lat temu rozpoczęła służbę na rzecz oświaty. Najpierw jako nauczyciel Przedszkola Nr 6 „Polfa”, następnie w Miejskim Przedszkolu Publicznym Nr 10, w którym od 2000 r. piastując stanowisko dyrektora w pełni poświęcała się nauczaniu i wychowywaniu najmłodszych starogardzian. Podczas spotkania dyrektorów szkół i przedszkoli, 9 lutego wiceprezydent miasta Maciej Kalinowski pożegnał odchodzącą na emeryturę Jolantę Olejnik.

Obejmując stanowisko dyrektora przedszkola Jolanta Olejnik postanowiła wprowadzić innowacyjne i przyjazne warunki oraz metody nauczania, wychowania i opieki, a także współtworzyć sprzyjające rozwojowi przedszkola sposoby zarządzania. Przez te wszystkie lata ewaluował system polskiej, w tym starogardzkiej oświaty. Pani Jolanta była otwarta na zachodzące zmiany, zarówno w przedszkolnej infrastrukturze, jak i w organizacji przedszkola i z sukcesem je wprowadzała. Dbała Pani o jakość i atrakcyjność zajęć, o rozwój zawodowy nauczycieli, o zewnętrzne wsparcie i społeczną akceptację działań placówki.

– Ze szczególnym zaangażowaniem zabiegała Pani o serdeczną, przyjazną, wręcz rodzinną atmosferę dla wychowanków, o ich bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój. Proszę przyjąć podziękowania za każde spotkanie, za udzielone rady i wsparcie, za serce oddane nauczaniu i wychowaniu oraz za trud włożony w kierowanie i zarządzanie – powiedział Zastępca Prezydenta Miasta Starogard Gdański ds. społecznych Maciej Kalinowski.

Zastępca Prezydenta Miasta Starogard Gdański ds. społecznych Maciej Kalinowski żegna odchodzącą na emeryturę dyrektor MPP 10 „Słoneczna Kraina” Jolantę Olejnik. 

– Zakończenie pracy zawodowej to nie była łatwa decyzja. Bardzo dziękuję Panu Wiceprezydentowi Maciejowi Kalinowskiemu i Pani Naczelnik Wydziału Spraw Spoecznych Agnieszce Buczyńskiej, że zgodzili się na to, bym przeszła już na emeryturę. Miało być inaczej. Planowałam popracować dłużej, ale życie pisze swoje scenariusze. Było mi z Wami wszystkimi cudownie. Kochałam swoją pracę. Była dla mnie wielką przyjemnością i pasją – mówiła Jolanta Olejnik.

Upominki od przyjaciół z naszego partnerskiego miasta Borysław w Ukrainie trafiły do MPP 8 „Bajeczka”. Odebrała je dyrektor Zofia Czerwińska.

Koleżankę pożegnali oczywiście także dyrektorzy pozostałych placówek. Spotkanie było także doskonałą okazją do przekazania prezentów, które starogardzkim dzieciom przywiozły dzieci i młodzież z naszego partnerskiego miasta Borysław w Ukrainie.

Fot. Małgorzata Rogala