Jeszcze więcej utwardzonych dróg w mieście

Mieszkańcy zachodnich obrzeży miasta mogą być spokojni. Jesienią nie powinni już grzęznąć w błocie. Od wiosny korzystają z nowo wybudowanej kanalizacji sanitarnej, a obecnie ulice Poziomkowa i Borówkowa są utwardzane płytami YOMB.

Na początku tego roku na ulicy Poziomkowej i Borówkowej zakończono budowę kanalizacji sanitarnej. Obecnie firma Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno – Melioracyjnych „EKOBUD-STAROGARD” Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim utwardza tamtejsze drogi płytami Yomb. Nową utwardzoną nawierzchnię ma już blisko czterysta metrowy odcinek ulicy Poziomkowej. Obecnie trwa układanie płyt na ulicy Borówkowej. Prace powinny się zakończyć do końca tego roku.

Stało się to możliwe dzięki zwiększeniu w budżecie Gminy Miejskiej puli środków przeznaczonych na wzmocnienie dróg o nawierzchni gruntowej płytami YOMB o prawie 500 tys. zł. O utwardzenie dróg na zachodnich obrzeżach miasta skutecznie zabiegał radny Rady Miasta Daniel Olszewski.

Stan zaawansowani prac na ulicach Borówkowej i ul.Poziomkowej  sprawdzili wiceprezydent Przemysław Biesek-Talewski i radny Rady Miasta Daniel Olszewski

– Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali mi problemy z dojazdem do swoich domów w czasie ulewnych deszczy czy topniejących śniegów – powiedział radny. – Stan tych dróg był tragiczny. Uznałem, że moment zakończenia budowy kanalizacji sanitarnej, będzie najlepszy z możliwych, by je utwardzić. Cieszę się, że się to udało.

W sumie w 2018 roku Miasto planuje utwardzić płytami Yomb ok. 3,5 km dróg gruntowych. Zrealizowano już zaplanowane na ten rok prace m.in. na odcinkach ulic Płka Dąbka, Grzybka, Wyszyńskiego i os. Nad Jarem. Realizowane są prace na ul. Poziomkowej i Borówkowej. Wkrótce powinny się rozpocząć prace na ul. Skośnej i Jaskółczej. Utwardzenie dróg gruntowych zaplanowane na ten rok będzie łącznie kosztować blisko 1,5 mln zł.

– W Starogardzie jest jeszcze ponad 40 km nieutwardzonych dróg gruntowych – informuje wiceprezydent Przemysław Biesek-Talewski. – Prezydent Miasta planuje w przyszłym roku zwiększyć środki na ich utwardzenie. Oczywiście o tym, czy tak się stanie zadecyduje już nowa Rada Miasta VIII kadencji.

Miasto Starogard Gdański na utwardzenie dróg w mieście wyda w 2018 roku blisko 1,5 mln zł.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl