Jerzy Kryszak będzie rozśmieszał na Dniach Sarogardu

Byli Marcin Daniec, Cezary Pazura, Kabaret pod Wyrwigroszem i wielu innych…..Tradycją ostatnich lat podczas Dni Starogardu są występy artystów kabaretowych. W tym roku 1 lipca na scenie Święta Miasta wystąpi Jerzy Kryszak.

Jerzy Kryszak urodził się w Kaliszu. Dał się poznać przede wszystkim jako aktor, satyryk i reżyser, ale na koncie ma też wiele sukcesów jako felietonista, scenarzysta, a także mąż, ojciec, brat, kucharz, ogrodnik, kierowca i fotograf. Sadzi, plewi, śpiewa, recytuje, pomrukuje, komentuje, bawi i wzrusza. Jednym słowem wszędzie go pełno.

Aktor filmowy i teatralny

Po ukończeniu PWST w Krakowie zagościł w Teatrze im. J. Słowackiego skąd po kilku latach przeniósł się do warszawskiego Teatru Ateneum kierowanego przez jedną z najwybitniejszych postaci polskiego teatru – Janusza Warmińskiego. Popularność przyniosły mu role teatralne od Robespierre’a po Hamleta i filmowe. Zagrał m.in. w  „Wodzireju”, „Aktorach prowincjonalnych”, „Thais”, „Mężczyznie niepotrzebnym” i  serialach „Kanclerz”, „Akwen Eldorado”, „ Daleko od noszy” czy „Alternatywy 4”. Wystąpił też w dziesiątkach programów rozrywkowych.

W latach 1991-1993 wraz z Andrzejem Zaorskim i Marcinem Wolskim redagował w TVP 1 „Polskie ZOO”. Znany jest też z programów telewizyjnych takich jak: „Mój pierwszy raz”, „Dzień Kangura”, „Uważaj na kioskarza”.

Nie – Kabareciarz a  standuper

W latach dziewięćdziesiątych odszedł od teatru i kina i zajął się wyłącznie twórczością kabaretową. Występował w programie na Stojaka, emitowanym na antenie HBO i HBO Comedy. Swój talent komiczny potwierdził, rozśmieszając publikędo łez  na licznych Kabaretonach. Aby pojąc jego fenomen, po prostu trzeba zobaczyć go na żywo.

Jerzy Kryszak to wybitna postać polskiej sceny satyrycznej, ale osobiście woli by go nazywano „nie – kabareciarzem”. – Od dwudziestu lat staję sam na scenie i nie wiedziałem, że jestem stand up… standup… standupistą… standuperem… Bo w PRL-u mógłby być co najwyżej standupeerelem, lub krócej – duperelem – dowcipkuje Kryszak.

Badania dowodzą, że Jerzy Kryszak obcina włosy dwa razy do roku – z okazji Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Natomiast z okazji urodzin je czesze. Wierzymy, że nasza gwiazda przyjedzie do Starogardu we włosach ani za krótkich ani potarganych i zapewni wszystkim doskonałą porcję dobrego humoru,. Już dzisiaj zapraszamy na występ pierwszej gwiazdy kabaretowych wieczorów, który odbędzie się 1 lipca 2017 roku przed zespołem LemON.