Jan Petka skończył 101 lat

Tradycją stały się wizyty Prezydenta Miasta u mieszkańców, którzy obchodzą setne, a potem każde kolejne urodziny. Rok temu poznaliśmy Jana Petkę. 29 czerwca Janusz Stankowiak odwiedził go z okazji 101. rocznicy urodzin. Włodarzowi towarzyszyła naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Beata Tkaczyk-Kurkowska.

Pan Jan urodził się 30 czerwca 1920 r. w Nowej Wsi. Przez lata służby w marynarce wojennej i zawirowania historyczne los rzucał go w różne miejsca. Ostatecznie jednak wrócił w rodzinne strony.

Dostojny Jubilat doczekał się sześciorga dzieci. Trzech córek i trzech synów. Dzisiaj wszyscy na zmianę zajmują się tatą. Potrzebuje pomocy, bo słabo widzi i słyszy. Ma także problemy z poruszaniem się oraz pamięcią.

Dostojny Jubilat Jan Petka z Prezydentem Miasta Starogard Gdański Januszem Stankowiakiem

– Życzę Panu przede wszystkim zdrowia. Ma Pan wspaniałą rodzinę, która dobrze się Panem opiekuje. To wielkie szczęście i być może jedna z tajemnic długowieczności – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak. Do Jana Petki nie przyjechał oczywiście z pustymi rękoma. Przywiózł kwiaty, upominki oraz list gratulacyjny. W zamian pan Jan zanucił piosenkę. Zawsze uwielbiał bowiem muzykę. Przez lata grał na akordeonie.

Wizyta prezydenta Starogardu była wielką radością dla całej rodziny pana Jana.

Dostojnemu Jubilatowi życzymy wielu sił i tego, byśmy jeszcze nie raz się zobaczyli.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl