Jak skutecznie odbić piłeczkę, czyli XIII Memoriał im. Andrzeja Grubby

W dniach 26-27 sierpnia w Miejskiej Hali Sportowej już po raz 22 rozegrany został Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego. Był to zarazem XIII Memoriał im. Andrzeja Grubby.

Impreza już od lat ma na celu uczczenie pamięci olimpijczyka, wybitnego sportowca, wielokrotnego reprezentanta i mistrza Polski, tenisisty Andrzeja Grubby oraz popularyzację tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży.

W XIII Memoriale udział wzięło 220 zawodników z Polski, z takich miast, jak: Gdańsk, Rudno, Lamk, Chełmno, Kościerzyna, Toruń, Sierakowice, Lębork, Ostródzianka oraz liczna grupa zawodników z Kaliningradu, Francji i Ukrainy.

Podczas dwudniowego turnieju obecni byli rodzice Andrzeja Grubby – Ludomira i Alojzy oraz brat Jerzy Grubba – Andrzej od najmłodszych lat lubił sport. Był bardzo aktywny. Zawsze biegał po boisku. Problem zaczynał się, kiedy robiło się zimno. Bywało, że wówczas trochę się nudził. Pewnego razu poszedł na salę i tam odkrył, że aktywnie można spędzić czas odbijając piłeczkę. Tak zaczęła się jego przygoda z tenisem stołowym. Kiedyś zapytałam syna, czym chciałby się w życiu zajmować. Odpowiedział, że chciałby dużo podróżować i zawsze wygrywać. Można powiedzieć, że udało mu się te marzenia spełnić – wspominała mama naszego olimpijczyka, Ludomira Grubba.

Wśród zaproszonych na to wielkie święto tenisa stołowego gości znaleźli się także Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, prezes Pomorskiego Związku Tenisa Stołowego Ryszard Weisbrodt, przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Starogard Gdański Marek Jankowski oraz naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Regionu Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim Jacek Toczek.

Organizatorem XXII Międzynarodowego Turnieju Tenisa Stołowego XIII Memoriału im. Andrzeja Grubby był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim.
Współorganizatorzy: KS Beniaminek 03, UKS Sobowidz, UKS Rudno, II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim.