Jak pomóc dzieciom pokrzywdzonym przestępstwem?

We wtorek 25 września w godz. 9:00 – 15:00 w audytorium Zakładów Farmaceutycznych Polpharma S.A. odbędzie się konferencja „Dziecko pokrzywdzone przestępstwem – profilaktyka, interwencja, pomoc”. Jest to wydarzenie o charakterze ogólnopolskim, którego organizatorem jest Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Starogardzie Gdańskim.

Istotą przedsięwzięcia jest możliwość spotkania się profesjonalistów pracujących z dziećmi i na rzecz dzieci w instytucjach o różnym profilu działalności. Przede wszystkim jest to miejsce na wymianę doświadczeń, pokazanie dobrych praktyk, które mogą posłużyć innym podmiotom, by skuteczniej i bardziej kompleksowo pomagać dzieciom.

Konferencja podzielona jest na 3 sesje tematyczne, które będą zakończone dyskusją, wymianą spostrzeżeń i myśli. Jest to pierwsza konferencja o takim charakterze w Starogardzie i bardzo nam zależało, by szczególną uwagę zwrócić na aspekt dziecka w procedurach karnych.

Przedsięwzięcie objęte jest patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka oraz Prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Rafała Terleckiego. Partnerami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma. S.A. oraz Fundacja Batorego.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl