Inicjatywa mieszkańców dofinansowana

Kwotą 1500 zł Prezydent Miasta Janusz Stankowiak wsparł lokalną inicjatywę mieszkańców, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt.

„Mądra adopcja-szczęśliwa adopcja”, to projekt realizowany przez mieszkańców przy współpracy ze starogardzkim Stowarzyszeniem Pomocy Kotom „Filemon”, które w naszym mieście działa od 2019 roku. Umowę na realizację zadania podpisała w imieniu grupy inicjatywnej Joanna Kozłowska.
Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców do przemyślanej adopcji bezdomnych zwierząt oraz wspieranie organizacji pro-zwierzęcych czy edukacja na temat kastracji i sterylizacji kotów wolno bytujących. Członkowie stowarzyszenia promują adopcję kotów przebywających w fundacjach, schroniskach oraz znajdujących się pod ich opieką. Zachęcają mieszkańców do czynnego udziału w wolontariacie, szerzą wiedzę na temat humanitarnego traktowania zwierząt oraz motywują do przemyślanej adopcji.
Dzięki otrzymanym z miasta pieniądzom, wolontariusze będą prowadzić rozmowy z mieszkańcami promując adopcję a rodziny adopcyjne otrzymają wyprawki dla swoich pupili. Działania te mają na celu zmniejszenie populacji kotów wolno bytujących, oraz poprawę warunków ich życia.

W imieniu lokalnej inicjatywy mieszkańców, umowę na dofinansowanie podpisała Joanna Kozłowska.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl