Inauguracja nowego roku akademickiego w Pomorskiej Szkole Wyższej

30 września w auli Pomorskiej Szkoły Wyższej odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Jednym z jej najważniejszych momentów była immatrykulacja studentów I roku.

Od 1 października 2001 r. Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim kształci studentów na poziomie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych oraz na studiach podyplomowych. Do tej pory ukończyło ją już kilka tysięcy absolwentów. 30 września rozpoczęła rok akademicki 2017/2018.

Dr Wanda Kustrzeba, dziekan Pomorskiej Szkoły Wyższej w Starogardzie Gdańskim

– Serdecznie witam naszych gości oraz studentów. Szczególnie ciepło witam tych wszystkich, którzy dzisiaj rozpoczynają nowy, bardzo ważny w swoim życiu etap, czyli studia. Dziękujemy, że wybraliście akurat naszą uczelnię. Cieszy się ona dobrą opinią. Wy przychodzicie tutaj po wiedzę, a my chcemy Wam nie tylko jej dostarczyć, ale i głęboko w Was zaszczepić. Bo to właśnie wiedza jest tym, co mamy na zawsze, tym czego nikt nie może nam odebrać. Chciałabym Państwu powiedzieć, że studia to nie tylko nauka i ciężka praca. Studia to przede wszystkim najpiękniejszy okres w życiu człowieka. Ten czas zawsze wspomina się najchętniej. Korzystajcie z niego, realizujcie plany i spełniajcie marzenia – mówiła dr Wanda Kustrzeba, dziekan Pomorskiej Szkoły Wyższej.

Studenci I roku złożyli ślubowanie i odebrali swoje indeksy. Kwartet wokalny Amoroso zaśpiewał między innymi znaną w całej Europie studencką pieśń „Gaudeamus Igitur”. Wykład inauguracyjny zatytułowany „Zmiana społeczna jako problem współczesności” wygłosiła prof. Irena Zakidalska.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl