III Dobroczynny Bal Prezydencki

10 tys. 250 zł dla zdolnej młodzieży z potrzebujących rodzin zebrali uczestnicy III Dobroczynnego Balu Prezydenckiego.

To nie była tylko zabawa karnawałowa. Dzięki hojności gości Prezydenta utalentowani młodzi starogardzianie z potrzebujących rodzin dostaną wsparcie w wysokości 10 tys. 250 zł, zebranych podczas licytacji na III Dobroczynnym Balu Prezydenckim.

Do tańca przygrywał znakomity zespół muzyczny Silverton. Ciekawym momentem wieczoru był występ finalistów 5. edycji telewizyjnego programu „Mam Talent!” grupy MultiVisual na czele z Michałem Szałucho. Goście podziwiali pokaz z użyciem najnowocześniejszych rekwizytów multimedialnych, dzięki którym przenieśli się w magiczny świat iluzji optycznej. Zobaczyli między innymi piękny herb Starogardu Gdańskiego. Dodatkową atrakcją był pokaz i animacja tańca latino.

– Po raz kolejny fantastycznie bawiliśmy się na Dobroczynnym Balu Prezydenckim. Tegoroczny był już trzecim. Było tanecznie, kolorowo. Towarzyszyła nam świetna atmosfera. Najważniejszy jest jednak cel naszej zabawy. Dzięki hojności uczestników, uda się pomóc zdolnym młodym mieszkańcom miasta, którzy z różnych powodów nie mogą wystarczająco rozwijać swoich talentów – mówił prezydent Janusz Stankowiak.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku, podczas II Dobroczynnego Balu Prezydenckiego, dla zdolnej młodzieży z potrzebujących rodzin udało się zebrać ponad 5 tys. zł. Środki zostały przekazane Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Nr 3, dawnej Szkoły Nr 7 i przeznaczone na wyjazd pięciorga dzieci na kolonie językowe do Łeby.

Sponsorem tortu była cukiernia Jarosława Wrzoskiewicza.  Największą hojnością wykazał się Mehmed Eminem Abay. Przedmioty do licytacji ofiarowali: Magdalena Haras, Adam Jakub Haras, Józef Olszynka, Irena i Marek Zagórscy. Organizator III Dobroczynnego Balu Prezydenckiego, czyli Starogardzkie Centrum Kultury dziękuje państwu Pobłockim za współpracę. 

Fot. Filmowy Dom Produkcyjny – Łukasz Kowalski

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl