II etap przebudowy Kościuszki czas zacząć

Rozpoczęcie drugiego etapu modernizacji ulicy Kościuszki coraz bliżej. 20 marca br. prezydent Janusz Stankowiak podpisał z Wojewodą Pomorskim Dariuszem Drelichem umowę na dofinansowanie inwestycji. Przebudowa obejmie odcinek od skrzyżowania z ulicą Pelplińską do ronda Pitagorasa. Szacunkowy koszt robót to 6 mln zł. Po otwarciu ofert w przetargu wiadomo, że koszt ten znacznie spadnie. Prace ruszą w kwietniu.

28 listopada 2016 roku władze miasta oddały do użytku pierwszy zmodernizowany odcinek ulicy Kościuszki – od wylotu z ronda z ul. Lubichowską do skrzyżowania z ul. Pelplińską. W grudniu tego samego roku było już wiadomo, że w 2017 roku w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” ulica Kościuszki zostanie przebudowana do samego końca, czyli od skrzyżowani z ul. Pomorska do ronda Pitagorasa.

– Wszyscy wiemy, jak ważną ulicą dla mieszkańców jest ulica Kościuszki – powiedział prezydent Stankowiak. – I z jakim komfortem jeździ się dzisiaj po pierwszym wyremontowanym odcinku, nie wspominając o tym, jak pozytywnie zmienił się wygląd tej części miasta. Dlatego z niecierpliwością czekamy na realizację drugiego etapu przebudowy ulicy Kościuszki. Dzięki tej inwestycji Starogard będzie mógł się pochwalić jedną z najpiękniejszych ulic w samym centrum miasta.

20 marca w siedzibie Urzędu Województwa Pomorskiego prezydent Janusz Stankowiak podpisał z wojewodą umowę na dofinansowanie planowanej inwestycji z budżetu państwa. Miasto otrzyma na to zadanie 3 mln zł, jednak nie więcej niż 50% kosztów całej inwestycji.

– Do końca marca powinniśmy wyłonić wykonawcę inwestycji – dodał Przemysław Biesek – Talewski, zastępca prezydenta miasta do spraw techniczno-inwestycyjnych. – Obecnie trwa weryfikacja złożonych ofert w przetargu. Zgłosiły się 3 firmy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w kwietniu ruszą prace, które potrwają do jesieni.

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak podpisują umowę na dofinansowanie II etapu przebudowy ul. Kościuszki.