I Ty zostań św. Mikołajem i spraw radość dziecku

Wszyscy wiemy, że grudzień to miesiąc, w którym spełniają się marzenia. Przynajmniej te małe, które mieszczą się w przepasanym worku św. Mikołaja. Ten Pan z brodą i w czerwonym kubraczku nie wszędzie jednak dociera sam. Czasem trzeba mu pomóc. Stowarzyszenie „Można Inaczej” zaprasza do włączenia się w akcję „I Ty zostań świętym Mikołajem”.

Pisanie listów do św. Mikołaja to w wielu domach tradycja. Dzieci je uwielbiają. Opisują w nich, jacy byli grzeczni, swoje pasje, marzenia, postanowienia na Nowy Rok oraz co chciałyby znaleźć pod choinką. Listy w tajemniczy sposób znikają, a dzieci z niecierpliwością oczekują chwili, gdy będą mogły rozpakował swoje prezenty. Tych listów jest wiele, a Mikołaj tylko jeden, dlatego Stowarzyszenie „Można Inaczej” zaprasza wszystkich do przyłączenia się do akcji „I ty zostań św. Mikołajem”.

– Nie ma nic piękniejszego niż szczęśliwe, uśmiechnięte dziecko – mówi prezes Stowarzyszenia „Można Inaczej” Dorota Dorau. – Po listy napisane przez dzieci można się zgłaszać do naszego Stowarzyszenia do 4 grudnia. Przygotowane prezenty będziemy zbierać w siedzibie przy Alei Wojska Polskiego 34a w czwartek, 13 grudnia od godziny. 15.30 do 18.00 – dodaje prezes.

Do obdarowywania dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, bądź w trudnej sytuacji materialnej, wolontariusze działający przy Stowarzyszeniu „Można Inaczej”, zachęcają starogardzian już od 10 lat. Co roku w drugiej połowie listopada oczekują na ludzi o otwartych sercach, którzy zechcą być adresatami listów do św. Mikołaja, napisanych przed podopiecznych Stowarzyszenia.

– Nasze dzieci, które jako Stowarzyszenie wspieramy, mają proste marzenia, natomiast ich radość jest wielka – mówi Dorota Dorau. – Wiele z nich z różnych przyczyn św. Mikołaj nie odwiedzi. Dlatego zachęcamy starogardzian do tego, by zostali darczyńcami. To mogą być osoby prywatne, grupy osób, instytucje czy organizacje. Chodzi o to, aby w przygotowanej paczce znalazły się wymarzone przez dziecko przedmioty, te o których napisało w  swoim liście. Bądźmy dla siebie lepsi. Niech te Święta uczą nas dobroci i otwierają nasze serca na drugiego człowieka – podsumowała Dorota Dorau.

Prezenty dostarczą dzieciom wolontariusze  Stowarzyszenia „Można Inaczej”, które na tę wyjątkową okazję zamienią się w elfy.