I Dobroczynny Bal Prezydencki 2016 za nami

Uczestnicy I Dobroczynnego Balu Prezydenckiego zebrali ponad 6 tys. zł dla zdolnych i utalentowanych młodych starogardzian z potrzebujących rodzin. Bal odbył się w sobotę, 30 stycznia w Restauracji Bachus.

To nie była zwykła zabawa karnawałowa. Uczestnicy I Dobroczynnego Balu Prezydenta swoją obecnością wspierali zdolnych i utalentowanych młodych starogardzian z potrzebujących rodzin. Wylicytowali wiele wartościowych przedmiotów za ponad 6 tys. zł.

Bal został przygotowany z wielką starannością. Do tańca przygrywał znakomity zespół muzyczny Silverton. W przerwach pomiędzy tańcami goście obejrzeli sportowe pokazy utalentowanej starogardzkiej młodzieży i pokazy tańca towarzyskiego. Swoje umiejętności akrobatyczne zaprezentowały dziewczęta z UKS Kociewie Starogard Gdański pod okiem trenerki Małgorzaty Dziencielewskiej. Natomiast Wiktoria Szramke z Łukaszem Sojką i Julia Cyrzan z Michałem Dudek z Klubu Tańca IMPULS zatańczyli tańce latynoamerykańskie, które wykonują na turniejach. Wśród atrakcji przygotowanych na wieczór wielkim powodzeniem cieszył się iluzjonista z Gdańska Przemysła Lieske, któremu ogólnopolską popularność przyniósł udział w TVN-owskim programie „Mam Talent”. Swoimi magicznymi sztuczkami bawił i zachwycał gości, budząc w nich zdziwienie i niedowierzanie.

Około północy na salę wjechał prezydencki tort, ufundowany przez Cukiernię Wrzoskiewicz. Nie tylko wspaniale wyglądał, równie wspaniale smakował – mówili ci, co go próbowali. – To była naprawdę fantastyczna zabawa – powiedział Janusz Stankowiak prezydent miasta. Dziękuję organizatorom i wszystkim uczestnikom, którzy skorzystali z mojego zaproszenia. Cieszę się, że dzięki hojności uczestników pomożemy zdolnym młodym ludziom, których nie stać na rozwijanie swoich talentów. Mam nadzieję, że ta inicjatywa wejdzie na stałe do kalendarza imprez kulturalnych miasta i przyniesie pomoc jeszcze wielu potrzebującym.