Hiszpanie trafią do Starogardu?

Honorowy Konsul Generalny Królestwa Hiszpanii oferuje pomoc w nawiązaniu partnerstwa Starogardu z wybranym miastem Hiszpanii. Konsul Maciej Dobrzyniecki podczas spotkania z prezydentem Januszem Stankowiakiem zadeklarował, że będzie szukał hiszpańskich firm gotowych zainwestować w Starogardzie.

Konsul przebywał w mieście 16 marca. Rozmowa z prezydentem dotyczyła przede wszystkim polsko-hiszpańskiej współpracy gospodarczej.
Chętnie pomogę nawiązać kontakty z przedstawicielami miast w Hiszpanii, które będą zainteresowane inwestowaniem na polskim rynku – powiedział Maciej Dobrzyniecki. Pośrednikiem w kontaktach ma być właśnie konsulat w Gdańsku.

Maciej Dobrzyniecki jest również wiceprezesem Business Centre Club. Podczas pobytu w Starogardzie interesował się terenami inwestycyjnymi. Chce spotkać się z lokalnymi przedsiębiorcami, aby poznać ich ofertę biznesową, potrzeby rynku i możliwościami rozwoju nowych przedsięwzięć gospodarczych.

Prezydent Janusz Stankowiak zaprosił konsula na kolejne spotkanie i obiecał, że Wydział Inicjatyw Gospodarczych przygotowuje dla niego wykaz starogardzkich firm zainteresowanych współpracą wraz z ofertą inwestycyjną.

Maciej Dobrzyniecki spotkał się też z młodzieżą Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie. Uczniowie z klas kształcących techników obsługi turystycznej wyjadą na praktyki zawodowe do Hiszpanii. Miesięczne staże odbędą się w czterech hotelach na Majorce. Dwie 16-osobowe grupy uczniów wyjadą na wyspę w maju 2016 i 2017 roku.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl