Harcerze przynieśli Betlejemskie Światło Pokoju

Jak co roku Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do starogardzkich instytucji. W środę, 22 grudnia świąteczna sztafeta zatrzymała się w Urzędzie Miasta. Z rąk harcerzy zapaloną świecę odebrali przedstawiciele lokalnych władz.

Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Starogardzie Gdańskim jak co roku uczestniczył w akcji przekazywania symbolicznego ognia, pochodzącego z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Płomień, zapalony w grocie betlejemskiej, za sprawą skautów z całego świata przemierza długą drogę, by poprzez kraje i kontynenty dotrzeć m.in. do Polski. Harcerki i harcerze odebrali go 12 grudnia w Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem. Od tego ognia zapalane są teraz świece Caritasu, które trafiają do wielu środowisk, instytucji i domów.

Do Urzędu Miasta świąteczna sztafeta zawitała w środę 22 grudnia br. Tuż przed rozpoczęciem sesji Rady Miasta starogardzcy harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju prezydentom, radnym i pracownikom magistratu.

Starogardzcy harcerze przynieśli do Urzędu Miasta Betlejemskie Światło Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju, jak sama nazwa wskazuje, jest symbolem pokoju. W tym roku ma też dać światu nową nadzieję – pełną ciepła i miłości, która ma moc rozświetlić naszą codzienność blaskiem nowości lepszego życia, zwłaszcza w tym trudnym dla wszystkich czasie troski o zdrowie i bezpieczeństwo własne i najbliższych.

– Dzieląc się tym dobrem, chcemy podziękować władzom za służbę pełnioną na rzecz naszego miasta w tym ciężkim czasie. Niech ten ogień rozświetla Państwu drogą, wskazuje właściwe kierunki i daje nadzieję. Życzymy wytrwałości, nieustannej odporności na wielu płaszczyznach i powodzenia w nadchodzącym Nowym Roku 2022 – powiedzieli harcerze 19 DH „Globtroterzy” drużynowy  Maksym Domkowski i druhna Jagoda Raszeja.

Betlejemskie Światło Pokoju z rak harcerzy Maksyma Domkowskiego i Jagody Raszei przyjęli przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert oraz prezydent miasta Janusz Stankowiak

Zgodnie z tegoroczną ideą Betlejemskiego Światła Pokoju harcerze pragną zaszczepić w ludziach wiarą w nadzieję wbrew nadziei, niosąc im dar braterstwa i życzliwości. Sami umocnieni wielomiesięczną służbą na rzecz drugiego człowieka, pragną w ten sposób umacniać wiarę na lepsze jutro, realizując znane wszystkim słowa założyciela skautingu, gen. Roberta Baden-Powella: „starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”.

W imieniu obdarowanych harcerzom podziękowali Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert oraz Prezydent Miasta Janusz Stankowiak.

– Dziękujemy i niech to światło rozpromienia nas wszystkim, wszystkich mieszkańców, nieustannie prowokując do dzielenia się dobrocią– powiedzieli.

fot. Magdalena Dalecka

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl