Gwiazdka nad wodą. Dofinansowaliśmy zawody pływackie

Gwiazdka nad wodą 2022 to zawody sportowo-rekreacyjne wspierające i promujące zdrowy styl życia. Projekt ten zainicjowany przez klub sportowy UKS Ósemka uzyskał wsparcie z Miasta w kwocie 5000 zł.

Umowę na realizację zadania podpisali 30 listopada z prezydentem miasta Januszem Stankowiakiem Agnieszka Klecha prezes klubu oraz Krzysztof Korczak członek zarządu UKS Ósemka.

Jak podkreślają organizatorzy ich celem jest rozpowszechnianie i wspieranie zainteresowania dzieci i młodzieży pływacką dyscypliną sportową a także odkrycie talentów i pokierowanie ich rozwojem. Pływanie to doskonały sposób na nauczenie dziecka pewnych cech: punktualności, pracowitości, zdrowej i sportowej rywalizacji i dążenia do określonego celu.

Zawody pływackie „Gwiazdka nad wodą 2022” zorganizowane w formie zabawy, skierowane są do dzieci z roczników 2010 i młodszych. Przeprowadzone zostaną w kategorii dziewcząt i chłopców w poszczególnych rocznikach na dystansach 25 i 50 metrów. Każdy zawodnik uczestniczyć będzie w dwóch konkurencjach. Najlepsi zostaną nagrodzeni medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy upominek świąteczny. Zawody odbędą się na basenie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1.

Od lewej: Krzysztof Korczak członek zarządu klubu, Agnieszka Klecha prezes UKS Ósemka, rezydent miasta Janusz Stankowiak