Grupa PaT zachęcała starogardzką młodzieżą do współpracy

W piątek 15 kwietnia w kinie Sokół starogardzka grupa PaT zachęcała miejscową młodzież do współpracy. Spotkanie odbyło się ramach ogólnopolskiego programu „Profilaktyka a Ty”, który realizuje Komenda Główna Policji. Ideą przedsięwzięcia jest tworzenie ogólnopolskiej społeczności promującej wśród młodzieży zdrowy styl i modę na życie bez uzależnień.

W miniony piątek w kinie „Sokół” starogardzka grupa PaT zorganizowała spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze Starogardu Gdańskiego. Spotkanie miało na celu zachęcenie uczniów do współpracy z grupą PaT i uświadomienie im, w jaki sposób można radzić sobie z uzależnieniami i do kogo zwracać się w trudnych sytuacjach życiowych. Nad przebiegiem spotkania czuwała policjantka, zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną.

W ramach kampanii „Dopalacze kradną życie” omówiono aspekty zdrowotne i konsekwencje prawne, które wiążą się z zażywaniem środków odurzających i dopalaczy. W drugiej części spotkania młodzież miała okazję zobaczyć najnowszy spektakl w wykonaniu starogardzkiej grupy PaT, zatytułowany „Inny nie znaczy gorszy”. Scenariusz przedstawienia mówi o tolerancji. Aktorzy pokazali historię pięciu osób o różnych osobowościach w różnych stanach emocjonalnych. Spektakl w sumie obejrzało ok. 700 uczniów. Gromkie brawa na zakończenie były największym uznaniem dla młodych aktorów.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl