Grunt to dobry humor

Już po raz jedenasty Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim zorganizował Integracyjny Przegląd Kabaretowy „Złota jesień humorem się niesie”. Obył się on 12 października w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury.

W przeglądzie udział wzięło dwanaście grup kabaretowych reprezentujących Publiczną Szkołę Podstawową nr 1, 3 i 4 w Starogardzie Gdańskim, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Środowiskowe Domy Samopomocy i Warsztaty Terapii Zajęciowej z Kalisk, Kleszczewa i Starogardu Gdańskiego oraz Dom Pomocy Społecznej z Rokocina.

Na scenie nie zabrakło parodii znanych bajek, pomysłów zaczerpniętych z polskiej sceny kabaretowej, skeczy i tańca. Humor oraz dobra zabawa udzieliły się nie tylko publiczności, ale dopadły nawet największego malkontenta. Wszystkie grupy kabaretowe na zakończenie otrzymały dyplom oraz upominek-niespodziankę.

Pomimo jesiennej październikowej aury w sali widowiskowej SCK zagościło słońce, radość i uśmiech na twarzach aktorów i licznie zgromadzonej publiczności.

– Obcowanie osób niepełnosprawnych ze sztuką jest ważną formą oddziaływania w ramach treningu umiejętności społecznych. Pozwala na rozwój, a także pozytywnie wplywa na wzrost samooceny, dając satysfakcję z aktywności scenicznej – powiedziała Aleksandra Formela, kierownik sekcji Środowiskowych Domów Samopomocy i Usług Opiekuńczych MOPS w Starogardzie Gdańskim

Środowiskowe Domy Samopomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nie zwalniają tempa i już przygotowują się do organizacji VI Edycji wystawy w oczekiwaniu na Boże Narodzenie pt.: „Do szopy hej pasterze”, której uroczyste otwarcie zaplanowane jest na 14 grudnia 2017 roku w Starogardzkim Centrum Kultury.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl