Grono mianowanych nauczycieli się powiększyło

W Starogardzie Gdańskim przybyło nauczycieli mianowanych. Akty potwierdzające awans zawodowy odebrało 7 lipca br. jedenastu pedagogów.

Swoje kwalifikacje zawodowe podnieśli następujący pedagodzy:

– Dzisiejsza uroczystość to nie jest moment, gdy coś się kończy- powiedziała Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urszula Domachowska. – To krok naprzód – do następnego rozdziału. Przed Państwem nowe wyzwania, większe wymagania, dla nas potwierdzenie, że jako nauczyciele nominowani jesteście do tego przygotowani – dodała.

Ceremonia odbyła się w Urzędzie Miasta. Uczestniczyli w niej również zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych Przemysław Biesek-Talewski oraz Hanna Stasiewicz Główny Specjalista ds. Oświaty w Urzędzie Miasta.

– Dziękuję za wysiłek wkładany w prace z uczniami – mówił z-ca prezydenta miasta. – Wiem, że uzyskanie awansu zawodowego wymagało od Was dużego poświęcenia. Tymczasem rozpoczęły się wakacje, więc życzę Państwu udanego wypoczynku, aby niebawem z nowymi siłami rozpocząć rok szkolny – zakończył wiceprezydent.

Przed wręczeniem aktów mianowania nauczyciele złożyli ślubowanie i zapewnili, że będą rzetelnie pełnić powinność nauczyciela, wychowawcy i opiekuna. Będą rozwijać osobowość uczniów i własną oraz kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych i poszanowania Konstytucji RP.

-Jesteście Państwo bardzo dobrymi nauczycielami, kopalnią wiedzy i talentów – dodała jeszcze Urszula Domachowska. – jestem pełna uznania dla Waszej pracy, trudnej i wymagającej. Wszyscy wiemy, jak ważną rolę pełnicie w kształtowaniu  obecnych i przyszłych pokoleń. Wymaga ona wiele wysiłku, dlatego życzę wytrwałości, powodzenia i oczywiście dalszych sukcesów w karierze zawodowej. Dziękuję, że tak wiele serca wkładacie w to, co robicie – dodała naczelnik.

Spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze. Po ceremonii tradycyjnie wszyscy ustawili się do zbiorowego pamiątkowego zdjęcia.

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl