Gratka dla miłośników podróży

Przez półtora miesiąca Janusz Marek Nowak, razem z dwoma kolegami, podróżował po jednym z krajów Ameryki Południowej. Rezultatem tej wyprawy jest książka „Ekwador wzdłuż i wszerz”.

Podczas spotkania autorskiego Janusz Marek Nowak z pasją opowiadał jego uczestnikom o Ekwadorze. – Mogę zaryzykować stwierdzenie, że była to przygoda życia. Nie zdobywaliśmy tam wielkich szczytów, nie przemierzaliśmy pieszo setek kilometrów i nie narażaliśmy życia w niebezpiecznych wyprawach. Poznaliśmy za to codzienne życie mieszkańców. Mieliśmy styczność ze zwykłymi ludźmi z górskich wiosek. Widzieliśmy jak żyją, co jedzą. Zwiedzaliśmy też największe miasta. Przygód i emocji nie brakowało – mówił autor książki zatytułowanej „Ekwador wzdłuż i wszerz”.

Wrażeniami dzielili się również Włodzimierz Amerski i Andrzej Lamparski, którzy towarzyszyli autorowi podczas podróży. Ciekawych i zabawnych historii nie brakowało. Panowie starali się jednak nie zdradzić wszystkiego. Zaintrygowani goście chętnie ustawiali się w kolejce, żeby kupić książkę i oczywiście otrzymać wpis autora. Podczas spotkania obejrzeć można było także wystawę zdjęć z wyprawy.

Wszyscy, którzy lubią słuchać opowieści o dalekich krajach, a nie mogli być na spotkaniu, kolejną szansę na wysłuchanie wrażeń i obejrzenie fotografii będą mieli już 30 marca o godz. 17.00 w Czytelni Popularnonaukowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Bernarda Sychty. To prawdziwa gratka dla miłośników podróży.