Grand Prix Kociewia w minisiatkówce z miejskim wsparciem

Już 1 i 2 czerwca w Hali Sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 8 odbędzie się Grand Prix Kociewia w minisiatkówce Glinka Academy i SKFiS KaEmKa Starogard Gdański. Miasto wsparło tę inicjatywę kwotą 1 500 zł. 28 maja Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak podpisał stosowną umowę z reprezentującym wnioskodawców Rafałem Prusem.

– Grand Prix Kociewia z Glinka Academy to coroczne turnieje minisiatkówki. W tym roku wspólnie z Glinka Academy i UKS Set Starogard Gdański organizujemy dwa turnieje w kategorii „trójek” dziewcząt i chłopców. W turnieju udział zapowiedział blisko 20 drużyn – powiedział Rafał Prus ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Sportu KaEmKa.

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak i Rafał Prus ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Sportu KaEmKa

– Gorąco wierzymy, że w naszym turnieju udział weźmie spora liczba mieszkańców naszego miasta. W związku z zaproszeniem do współpracy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 liczymy też na ogromną rzeszę uczniów, którzy odwiedzą halę podczas dwudniowych zmagań. Program naszego turnieju ma zachęcić wszystkich do prowadzenie zdrowego stylu życia, a także do wstąpienia w sportowe szeregi siatkarskich klubów naszego miasta – dodał Rafał Prus.

To już VIII Grand Prix Kociewia w minisiatkówce. Serdecznie zapraszamy!