Gramy dla Ani

W niedzielę 25 marca o godz. 15:00 w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury oraz w Parku Nowe Oblicze wspólnie zagramy dla Ani Kodryckiej. Możemy pomóc młodej kobiecie walczącej z ciężką chorobą, a przy okazji świetnie się bawić.

Ania Kodrycka z Więckowych ma 32 lata. Jest mężatką i mamą 3-letniego chłopca. W marcu 2017 roku otrzymała diagnozę: nowotwór złośliwy kości piętowej – Mięsak Ewinga. Rozpoczęło się skomplikowane leczenie, kilka miesięcy chemioterapii. Niestety, konieczna była amputacja. W lipcu kobieta straciła nogę do poziomu podudzia. Niedawno okazało się, że doszło do rozsiewu choroby do płuc i wątroby. W tej chwili kontynuowane jest leczenie systemowe. Ania przeszła dotąd przez 9 serii chemioterapii. Nie wiadomo ile jeszcze przed nią, ale nie traci nadziei i czeka na poprawę wyników.

Ania marzy o odzyskaniu, choć w części, dawnej sprawności. Żeby było to możliwe, niezbędne jest kosztowne leczenie, rehabilitacja oraz zakup protezy, której cena to 22 000 zł. Dodatkowym obciążeniem finansowym jest konieczność regularnego dojeżdżania z Więckowych do Centrum Onkologii w Warszawie, czyli ok. 400 km.

25 marca każdy może pomóc Ani, biorąc udział w imprezie charytatywnej. Bilety – cegiełki przekazywane będą w dniu imprezy do puszek Fundacji „Kawałek Nieba”. Na wszystkich czeka moc atrakcji. Na scenie wystąpią: Ewelina Rytelewska, Krzysztof Gdaniec, Sunny Money oraz zaskakujące duety, w których zobaczymy, a przede wszystkim usłyszymy m.in. Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka, dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewę Roman, a także Ewę Sommerfeld, Dariusza Szymańskiego, Jana Radzewicza, czy Przemka Radziszewskiego.

Będziemy mieli okazję podziwiać pokaz mody strażackiej, skorzystać z usług kosmetycznych oraz wziąć udział w licytacjach. O rozrywkę w Parku Nowe Oblicze zadba Ochotnicza Straż Pożarna ze Starogardu Gdańskiego. Strażacy zaprezentują m. in. cięcie samochodu specjalistycznym sprzętem, a także umożliwią chętnym obejrzenie panoramy Starogardu z wysokości.

To bez wątpienia będzie dzień pełen emocji. Zapraszamy!

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl