Gościnne progi Kasyna Oficerskiego

W starogardzkim Kasynie Oficerskim znaleźć można duszę i klimat z czasów świetności II Rzeczypospolitej, kiedy budynek ten tętnił życiem. 14 września Szwadron Kawalerii im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich zorganizował w jego progach spotkanie z przedstawicielami władz samorządowych oraz organizacji działających na terenie miasta i okolic.

– Spotykamy się dzisiaj wśród tych pięknych pamiątek i w tych jakże ważnych dla Starogardu Gdańskiego murach, żeby zaprosić wszystkie organizacje chętne do skorzystania z naszej gościnności. Sale pomieszczą wiele osób. Możecie Państwo organizować tu wszelkie spotkania. Dodatkowym ich walorem może być wystawa pamiątek po 2. Pułku Ułanów Regionów Polskich i 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich – mówił prezes stowarzyszenia Szwadron Kawalerii im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich.

– To, co robi Wasza organizacja jest nie do przecenienia. Nie pozwalacie zapomnieć nam o historii. To bardzo ważne. Kasyno Oficerskie, które jest pod Waszą opieką robi ogromne wrażenie – powiedział Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Krzysztof Trawicki.

– Współpraca z Państwa Stowarzyszeniem układa nam się dobrze. Organizujecie wspaniałe wydarzenia w naszym mieście. Budynek, w którym się dzisiaj znajdujemy odzyskał świetność dzięki Waszemu zaangażowaniu, za które jestem ogromnie wdzięczny – mówił Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Członkowie stowarzyszenia przypomnieli, że prowadzą nabór na nowych członków. Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem Kasyna Oficerskiego pod okiem Stanisława Michalskiego.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl